Українсько-радянська Горська | Поза сходом і заходом

Художниця-шістдесятниця Алла Горська — дисидентка, подруга Василя Стуса, що виступала проти репресій. Вона ж авторка монументальних радянських мозаїк, як от «Прапор перемоги» в Краснодоні. Чимало її робіт лишаються в окупованому Донецьку. Горська загинула в 1970-му. Друзі вважають причетним до смерті КДБ.

«Українсько-радянська Горська» — нова серія нашого спільного дослідницького спецпроекту з London School of Economics про ставлення українців до історії «Поза сходом і заходом».

«Поза сходом і заходом»: спільний дослідницький спеціальний проект hromadske та London School of Economics про ставлення українців до історії. Що робить hromadske: знімає 15 відео про історію – українську і світову. Що робить LSE: аналізує реакцію українців на конкретні події в історії країни та світу за участі українських та британських соціологів, працюючи з фокус-групами, досліджуючи соцмережі. Результати будуть оприлюднені у 2020-му році і повинні стати матеріалом для українських медіа та суспільства. На етапі проведення соціологічних досліджень та обрання тем нас консультували провідні українські історики — Сергій Плохій, Ярослав Грицак і Сергій Єкельчик.

Завдання проекту: завдяки візуальному сторітелінгу шукати шляхи для подолання поляризації суспільства і повернути медіа роль майданчика для конструктивної дискусії. 

Проект здійснюється в межах інноваційної програми «Арена» London School of Economics, яка використовує якісні дослідження і аналіз, щоб зрозуміти, як долати поляризацію суспільства у сучасному світі. 

Керівники проекту: Енн Епплбаум — співдиректорка програми «Арена», американська колумністка, авторка книг про ГУЛАГ та Голодомор; Пітер Померанцев — співдиректор програми «Арена», британський медійник, дослідник пропаганди, автор книг «Нічого правдивого й усе можливе», а також «Це не пропаганда».

Редактори проєкту: Наталя Гуменюк, Євген Самойленко

В питаннях щодо проекту вказавши тему “Поза сходом і заходом” пишіть на адресу: editor.hromadske@gmail.com