Україну хочуть приєднати до Банку розвитку Ради Європи за спецпроцедурою. Чим це нам допоможе?
Банк розвитку Ради Європи (БРРЄ) ухвалив рішення про спеціальні умови якнайшвидшого набуття Україною членства у цій фінансовій установі. БРРЄ також виділив гроші на підтримку українських вимушених переселенців у Німеччині та Литві.
Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.
Він пояснив, що набуття членства у БРРЄ відкриє Україні додаткові можливості для забезпечення житлом українців, які постраждали від війни, надання соціальних послуг та відбудови зруйнованої соціальної інфраструктури, зокрема лікарень, шкіл та дитячих садочків.
Адміністративна рада банку схвалила п’ять нових позик на €465 млн, більшу частину яких спрямують на підтримку вимушених переселенців з України в країнах-учасницях БРРЄ. Серед іншого йдеться про розміщення українських біженців у громадах, які приймають, про надання екстреної допомоги, гуманітарні заходи тощо.
Про БРРЄ
Банк розвитку Ради Європи заснований 1956 року вісьмома державами-членами Ради Європи для розв’язання проблем біженців, з якими Європа зіткнулася після Другої світової війни. Головна мета житлових проєктів Банку — сприяти доступу до достойного житла для малозабезпечених і людей середнього достатку через надання позик або зменшення дефіциту житла (будуючи нове житло або відновлюючи наявний житловий фонд).
З 1956 року загальна сума схвалених проєктів Банку в житловому секторі сягає 11 млрд євро. Наразі Банк розвитку Ради Європи реалізує 13 проєктів в Албанії, Боснії та Герцеговині, Молдові, Чорногорії, Румунії, Сербії та Македонії.
План відновлення України
Ще у квітні президент Володимир Зеленський розповів про план із трьох етапів щодо поступового відновлення зруйнованих будинків та інфраструктури України та забезпечення квартирами всіх, хто чекав на них у чергах. На першому етапі мають бути забезпечені тимчасовим житлом всі переселенці. Тимчасове житло буде, допоки не відновлять домівки переселенців або поки люди не отримають компенсацію: квадратними метрами чи грошима.
На другому етапі відновлюватимуть те, що російські окупанти намагалися знищити: всі міста, всі громади, що постраждали.
На третьому етапі забезпечуватимуть житлом усіх, хто захищав чи захищає зараз державу, працює в інтересах суспільства, але досі не має власного житла.
- Поділитися: