Державний Укргазбанк погодив з китайськими інвесторами залучення кредиту на 500 мільйонів доларів, який спрямують на будівництво найбільшої у Європі гідроакумулюючої електростанції — Дністровської.

Зазначається, що відсотки за кредитом складуть 4,5% річних.

«На жаль, сьогодні обсяги китайських інвестицій в Україну далекі від бажаних. На це, безумовно, є причини. Разом з тим, близькості України до ринку ЄС уже достатньо для деяких китайських компаній для того, щоб зробити рішучий крок та почати розвивати свій бізнес в Україні», — повідомив очільник правління Укргазбанку в інтерв'ю одному з українських видань.

Зазначимо, що українська компанія Укргідроенерго, яка керує вітчизняними ГЕС та ГАЕС раніше підписала меморандум з китайською компанією CNEEC на 500 мільйонів доларів. Зокрема, китайська компанія має завершити будівництво Дністровської ГАЕС.

Водночас, таке рішення розкритикували народні депутати, які вимагали, щоб Дністровську ГАЕС укомплектували турбінами, виробленими в Україні на заводах «Турбоатому».

Раніше повідомлялось, що Дністровську ГАЕС планують дообладнати до 2020 року.

Зазначимо, що Дністровська ГАЕС — одна з найбільших у світі гідроакумулюючих електростанцій. Побудована в Україні на річці Дністер, вона виробляє електроенергію у той час, коли у ній є потреба, і накопичує тимчасово надлишкову енергію, закачуючи воду у спеціальні резервуари.

Поділитись: