УКРАЇНА

Укргазвидобування за три роки отримало ліцензії лише на 17 нових ділянок — голова правління

27 вересня, 2018 16:06
УКРАЇНА/Укргазвидобування за три роки отримало ліцензії лише на 17 нових ділянок — голова правління
Зберегти
Вигляд
За три роки діяльності держпідприємство Укргазвидобування отримало ліцензії лише на 17 нових ділянок для видобутку газу. Ця кількість не відповідає стратегії підприємства.

За три роки діяльності держпідприємство Укргазвидобування отримало ліцензії лише на 17 нових ділянок для видобутку газу. Ця кількість не відповідає стратегії підприємства.

Про це в інтерв'ю Громадському Олег Прохоренко, голова правління Укргазвидобування.

На питання, чи зможе підприємство досягнути плану видобутку газу у розмірі 20 млрд кубометрів газу до 2020 року, зважаючи на труднощі в Полтавській області, Прохоренко сказав:

«Гарна новина в тому, що йде видобуток з існуючих родовищ, там більше менш все нормально: ми розвиваємося, ми проводимо інтенсифікацію, буримо нові свердловини і намагаємось взяти більше газу. Але проблема є по нових ділянках», — сказав Прохоренко.

За його словами, підприємство могло видобувати близько мільярда кубометрів газу з нових ділянок, водночас не отримало на них ліцензій.

«Три роки не видавалися ліцензії у Полтавській області. Це означає, що ми не взяли більше газу. Ми цього року за нашою стратегією повинні були отримати з цих ділянок мільярд кубометрів газу, з нових ділянок. Але ми не отримали… Ми намагаємося частину недобору компенсувати існуючими родовищами, але там ресурсна база дуже обмежена і виснажена», — додав Прохоренко.

«За три роки ми отримали всього 17 нових ліцензій і це переважно ліцензії, на які приватні компанії не поклали око», — підкреслив він.

Нагадаємо, що 26 липня уряд схвалив постанову, якою планують виставити 44 газові родовища України на продаж через електронний аукціон.

Раніше в компанії Укргазвидобування повідомляло про зупинку Коломацького газового родовища через відсутність опублікованої постанови Кабміну, яка дозволить компанії отримати продовження дозволу на добування газу.

Крім цього там зазначали,  що можуть зупинити ще 38 газових родовищ.

У липні повідомлялось, що перші аукціони з продажу газових родовищ відбудуться на початку 2019 року.

Пов`язані новини