Компанія «Укрнафта», міноритарним акціонером якої є група «Приват» Ігоря Коломойського, програла позов проти «Нафтогазу» щодо виведення чотирьох представників державної компанії з аукціонного комітету, відповідального за продаж нафти.

Про це Громадському повідомив виконавчий директор «Нафтогазу» Андрій Пасішник.

«Суд відмовив «Привату» в позові про неправомірність постанови КМУ 570 і присутності в Аукціонний комітет представників Нафтогазу», – повідомив він.

Як заявляли у групі «Приват» «Нафтогаз» через своїх представників зриває аукціони з продажу нафти. Одночас, відповідно до рішення суду «наявність у складі аукціонного комітету представників НАК «Нафтогаз України» у складі чотирьох осіб не спричиняє надання конкурентної переваги даній компанії перед іншими суб’єктами господарювання і не порушує права та інтереси ПАТ «Укрнафта». Таким чином суд дійшов висновку, що вимога про скасування спільних наказів Кабміну в частині визначення осіб, які входять до аукціонного комітету від «Нафтогазу», задоволенню не підлягає.

«Нафтогаз-України», як державне підприємство, діє в інтересах держави, а отже, доводи позивача про антикорупційну діяльність третьої особи та вчинення дій, направлених на зрив проведення аукціонів, ж безпідставними», – йдеться у рішенні суду.

Як відомо, аукціонний комітет із продажу нафти, газового конденсату і скрапленого газу відповідальний за організацію продажу в Україні цих енергоресурсів власного виробництва. Він визначає ціну, за якою компанії купують, наприклад, нафту, схвалює або відхиляє заявки на участь у конкурсі. Склад аукціонного комітету: 3 представники Мінекономрозвитку (голова відомства, Айварас Абромавичус, є також головою комітету), 3 – Міністерства енергетики, 4 – від НАК «Нафтогаз України».

Як коментував позов народний депутат Сергій Лещенко, «з моменту включення представників «Нафтогазу» в аукціонний комітет ламаються всі схеми Коломойського по заволодінню нафти за вигідними для себе цінами».

Поділитись: