Війна

«Укроборонпром» анонсував виробництво штурмової гвинтівки M16 в найближчий час

Війна/«Укроборонпром» анонсував виробництво штурмової гвинтівки M16 в найближчий час
Зберегти
Вигляд
lead
Державний концерн «Укроборонпром» отримав від уряду США ліцензію для випробування та оцінки штурмової гвинтівки M16, виробництво якої планує розгорнути в найближчий час

Державний концерн «Укроборонпром» отримав від уряду США ліцензію для випробування та оцінки штурмової гвинтівки M16, виробництво якої планує розгорнути в найближчий час. Модель знаменитої гвинтівки WAC-47 розробляється спеціально для потреб України. Про це повідомляє прес-служба державного збройного концерну.

Штурмову гвинтівку M16 WAC-47 український збройний концерн називає є надсучасною зброєю, а її виробництво та військове впровадження назвав приведенням українського зброярства та армійського оснащення «реальним кроком до євроатлантичних структур».

Механізм штурмової гвинтівки M16, Wikipedia

Штурмова гвинтівка M16, яка після багатьох модифікацій перетворилась у надійний та точний інструмент, стоїть на озброєнні десятків країн світу. Головною особливістю цієї зброї є модульність конструкції, яка дозволяє створити на її базі різноманітні версії.

Передбачається можливість зміни частин гвинтівки для використання набоїв різного калібру, застосовувати стволи різної довжини, приклади різних систем тощо.

M16 в руках американських військових, Wikipedia

«Завдяки такій системі M16 може бути компактною зброєю з невеликими габаритами, які якнайкраще підходять для дій у приміщеннях, або навпаки – гвинтівкою піхотних снайперів, яка оснащена більш довгим стволом та оптичним прицілом», — розповідає державний збройний концерн.  

«Одним з варіантів M16 є М4, яка є коротшою версією M16А2. Саме цю штурмову гвинтівку Командування спеціальних операцій США визначило, як зброю яка є єдиною для всіх американських сил спеціальних операцій», — йдеться у повідомленні. 

Підствольний гранатомет M203 для штурмової гвинтівки M16, Wikipedia

Саме на основі гвинтівок цієї системи підприємства Концерну будуть виробляти власний варіант, який отримав назву WAC-47.

Завдяки модульній конструкції буде можливість встановлення стволів різної довжини, а також зміна калібру між радянськими 5.45х39 і 7.62х39 та натівським 5.56х45.

У відповідності до плану, перша партія модифікації WAC-47 поступить у дослідну експлуатацію у бойові підрозділи ЗСУ, під час якої буде проходити збір всієї інформації щодо застосування нової зброї безпосередньо у польових умовах.

Модифікація M16, brian.ch, Flickr

Окрім того, «Укроборонпром» готовий за умови належного фінансування побудувати завод по виробництву боєприпасів радянських і натівських калібрів.

«Всі проекти створення заводу вже знаходяться на розгляді Кабінету міністрів. Реалізація проекту після отримання коштів займе 18 місяців. Створення такого заводу, замість втрачених через російську агресію потужностей, дозволить вирішити стратегічну задачу — забезпечення обороноздатності України», — зазначає концерн.

Зазначається, що у спільній литовсько-польсько-українській бригаді українські військові досі використовують застарілу радянську зброю на основі Автомату Калашникова, калібром 7.62х39, в той час як їх литовські та польські колеги мають сучасну зброю за стандартами НАТО, калібром 5.56×45.

 

Згори до низу: M16A1, M16A2, M4, M16A4, Wikipedia

«При подальшій інтеграції України у системи НАТО, якщо не прийняти відповідне рішення, аналогічні проблеми, не тільки із стрілецькою зброєю, а й з іншим озброєнням, лише будуть поглиблюватись. Саме тому Концерн пропонує варіанти, які дозволяють у перспективі уникнути вищезгаданих проблем, один з них – створення штурмової гвинтівки на базі M16», — пояснює «Укроборонпром». 

Раніше повідомлялося, що Державне підприємство «Укроборонсервіс», що входить до складу державного концерну «Укроборонпром», спільно з американською компанією «Aeroscraft» вироблятиме в Україні штурмову гвинтівку на базі M16.

Пов`язані новини