Очільник Укрпошти Ігор Смілянський повідомив, що у компанії все ще можуть ухвалити рішення не закривати близько 7 тисяч відділень у сільській місцевості, якщо Міністерство соціальної політики України та Пенсійний фонд затвердять економічно-обґрунтований тариф на доставку пенсій.

«2019 рік буде дійсно залежати від рішення по пенсійному тарифу, бо ми сьогодні маємо два плани. Позитивне рішення по пенсійному тарифу — це мережа в 11,5 тисяч відділень. Негативний план, тобто не затвердження тарифу й Укрпошта — це 4200 відділень», — повідомив Смілянський.

Він також зазначив, що у компанії все ще сподіваються на ухвалення позитивного рішення та підвищення тарифу на доставку пенсій.

За словами Смілянського, нові тарифи на доставку пенсій ще минулого року погодили у Міністерстві економічного розвитку.

«Міністерство економіки погодилось, що дійсно треба новий тариф, він економічно обґрунтований, але Пенсійний фонд та Міністерство соціальної політики не затвердили цей тариф», — додав Смілянський.

Нагадаємо, що 26 жовтня стало відомо, що Укрпошта може відмовитись від доставки пенсій та закрити відділення у сільській місцевості через нерентабельність.

«У середньому кожне (відділення) щомісяця зазнає збитків майже на 3 тисячі гривень. Одна з головних причин збитковості — доставка пенсій за тарифами, нижчими від собівартості. На кожній доставці втрачаємо 19 гривень», — повідомляв очільник Укрпошти.

Як повідомлялося, Укрпошта закриє частину відділень у невеликих селах та замінить їх на поштарів, що будуть пересуватись на автомобілях. В Укрпошті заявляли, що утримання відділень у селах з населенням менше 2000 осіб є економічно невигідним.

Президент України Петро Порошенко заявляв, що виступає проти закриття відділень Укрпошти.

Також зазначалось, що Укрпошта планує змінити розташування та потужність сортувальних центрів.

Раніше в Укрпошті повідомляли про плани отримати можливість випускати власні платіжні картки, без отримання ліцензії Нацбанку.

Поділитись: