УКРАЇНА

Укрзалізниця додатково отримуватиме від клієнтів 3 млрд гривень за оренду вагонів

20 лютого, 2018 14:54
УКРАЇНА/Укрзалізниця додатково отримуватиме від клієнтів 3 млрд гривень за оренду вагонів
Зберегти
Вигляд
Набув чинності новий порядок визначення платні за використання власних вагонів Укрзалізниці для перевезення вантажів. Відтепер плату за користування власними вантажними вагонами компанія формує на ринкових умовах, як і приватні власники рухомого складу.

Набув чинності новий порядок визначення платні за використання власних вагонів Укрзалізниці для перевезення вантажів. Відтепер плату за користування власними вантажними вагонами компанія формує на ринкових умовах, як і приватні власники рухомого складу.

Раніше ціна на перевезення у вагонах Укрзалізниці встановлювалася державою й була значно нижчою від ринкової.

«На сьогодні клієнти Укрзалізниці вже уклали 5243 нових договорів. Для прискорення реєстрації в автоматизованих системах ми пропонуємо підписувати договори не в паперовому, а в електронному вигляді», — повідомив в.о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов на своїй сторінці у Facebook.

За оцінками компанії дерегуляція дозволить збільшити надходження коштів приблизно на 3 мільярдів гривень. Також це зменшить корупційні схеми в сегменті вантажних перевезень.

На початку 2018 року робочий парк напіввагонів Укрзалізниці становив близько 24 тисячь одиниць.

Передбачається, що дерегуляція вагонної складової тарифу впроваджуватиметься у два етапи. На першому етапі, який вже триває, застосовуватиметься формульний розрахунок щоденної оплати за здійснення послуги перевезення у вагонах Укрзалізниці. На другому етапі, орієнтовно з другого кварталу цього року, планується запровадження електронних торгів у системі «Prozorro. Продажі». На торги виставлятиметься частина порожнього парку вагонів і за їх результатами визначатиметься ціна для всього парку вагонів за видами та на певну дату.

Нагадаємо, що 17 січня 2018 року правління Укрзалізниці затвердило процедуру визначення плати за використання власних вагонів компанії.

Таким чином завершено процес дерегуляції вагонної складової тарифу для парку власних вагонів компанії.

Відповідні кроки ПАТ «Укрзалізниця» здійснило на виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 1 лютого 2017 року № 64 та наказу Міністерства інфраструктури України від 7 грудня 2017 року № 425 «Про внесення змін до Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги».

Нагадаємо, Служба безпеки викрила багатомільйонні розкрадання коштів під час закупівлі запасних частин співробітниками Укрзалізниці.

Більше про:
# Укрзалізниця
Пов`язані новини