УКРАЇНА

«Укрзалізниця» спільно з СБУ створила штаб протидії хакерським атакам

15 грудня, 2016 17:52
УКРАЇНА/«Укрзалізниця» спільно з СБУ створила штаб протидії хакерським атакам
Зберегти
Вигляд
Голова правління «Укрзалізниці» Войцех Балчун зауважив, що хакерські атаки сталися після того, як були ухвалені важливі рішення щодо розподілу вантажних вагонів.

«Укрзалізниця» спільно з СБУ створила антикризовий штаб спецзв'яку для протидії масованій хакерській атаці на інформаційну систему компанії.

Про це повідомив під час прес-конференції голова правління «Укрзалізниці» Войцех Балчун.

«Через масовану атаку на інформаційну систему «Укрзалізниці» ми вирішили призупинити роботу деяких ІТ систем і повернулись до старих систем та викликали додатковий персонал», – сказав він.

Балчун зауважив, що хакерські атаки сталися після того, як були ухвалені важливі рішення щодо розподілу вантажних вагонів.

«У нас проблеми через кібератаку у диспечерській системі руху та енергетичних системах. Ми перейшли на паперову систему у вантажному русі. Всі держслужби попереджені», – сказав він.

На дай момент, за його словами, відновлено електронний продаж квитків. Поїзди курсують без затримок. Проводяться роботи з відновлення роботи сайту «Укрзалізниці».

Голова компанії додав, що наразі всі держслужби попереджені. Крім того, Балчун провів телефонну розмову з прем’єром Володимиром Гройсманом, який запевнив у підтримці та наданні допомоги з боку українського уряду.

«Моє враження – це різка реакція системи, яку ми хочемо поміняти. Ми прийняли важливі рішення щодо системи розподілу вагонів, і там були корупційні схеми. Ми почали процедуру концентрації вантажних вагонів в одному центрі. 28 грудня розпочнеться перший етап цієї системи», – розповів Балчун.

Він також додав, що «Укрзалізниця» продовжить реформування попри перешкоди. «Ми несемо персональний ризик, але іншого шляху нема. «Укрзалізниця» міняється, подобається це комусь чи ні», – підсумував голова компанії.

Нагадаємо, що зранку 15 лютого було здійснено хакерські атаки на сервери і системи «Укрзалізниці». Також Балчун повідомив про те, що керівникам «Укрзалізниці» погрожують розправою через впровадження реформ.

Пов`язані новини