Через ультраліві погляди вболівальників іспанського клубу «Райо Вальєкано» Роман Зозуля на півроку залишиться поза грою.

Через ультраліві погляди вболівальників іспанського клубу «Райо Вальєкано», нападник збірної України з футболу Роман Зозуля на півроку залишиться поза грою.

Як політика втручається і тисне на спорт, чому фанати затаврували українця, чим це загрожуватиме ультрас і футболісту – в огляді Громадського.

Влітку минулого року український футболіст, нападник збірної України Роман Зозуля на правах вільного агента перейшов до іспанського клубу «Бетіс». Але вже в перший день стався неприємний інцидент – до Севільї він приїхав одягнений у футболку із зображенням тризуба, а місцевий журналіст, проілюструвавши свій матеріал фотографіями Романа з бійцями АТО, одяненим в військову форму та сфотографованим з плакатом Степана Бандери, назвав його фашистом. Приписували навіть приналежність до «Правого сектору».

Зозуля прибув в севільський аеропорт в футболці з тризубом Фото: Kiko Hurtado/MARCA

Але Зозуля пояснив, що це символіка його країни, а сам він проти нацизму. Преса вибачилася і конфлікт був вичерпаний.

Закріпитися в іспанському клубі, контракт з яким підписаний до літа 2019 року, Зозулі не вдалося – він провів 6 матчів і не забив жодного голу.

31-го січня, в останній день трансферного вікна (періоду, коли можливий перехід до іншого клубу в Іспанії), з’явилася інформація, що свою кар’єру на правах оренди Зозуля може продовжити в мадридському «Райо Вальєкано».

Того ж дня ультрас «Бджіл», відомі своїми лівими політичними поглядами, почали виражати невдоволення щодо можливого трансферу українця, називаючи його неонацистом та вимагали у керівництва не підписувати контракт з українцем.

Не зважаючи на негативні настрої вболівальників, угода була підписана – мадридці орендували Зозулю до кінця сезону.

«На жаль, мій приїзд до Іспанії супроводжувався непорозумінням через журналіста, який погано знає про події в моїй країні та про мою кар’єру. Я прибув до аеропорту Севільї в футболці з гербом своєї країни, України, і зі словами Тараса Шевченка, поета, вірші якого вивчали в усіх школах СРСР. Цей журналіст написав, що на мені була футболка воєнізованого угруповання, чия символіка не схожа на герб моєї країни. «Бетіс» попросив газету знищити дану замітку, що вона і зробила негайно, визнавши помилку та попросивши пробачення.

Як я і говорив на своїй презентації в «Бетисі», я не пов'язаний ні з якою воєнізованою чи неонацистською організацією. Я лише співпрацював з українською армією, яка захищає мою країну, крім того, я допомагаю дітям. Для України зараз неймовірно важкі часи. Мої справи повністю одобрюються «Райо Вальєкано». Я пишаюся, що маю нагоду приєднатися до цього великого клубу», – написав Зозуля у відкритому листі до вболівальників мадридського клубу.

Однак, ані дане звернення, ані заяви клубу не допомогли – вже наступного дня, під час відкритого тренування, ультрас «Райо Вальєкано» розгорнули банер зі словами «Вальєкас – не місце для нацистів! Преса, вас це теж стосується! Іди геть!».

screenshot відео

Після тренування вболівальники влаштували протести біля клубного офісу, залишивши декілька написів на стінах.

Напис «Вальєкас разом з Донбасом» Фото: Володимир Кузьменко

Написи «Геть Зозулю із Вальєкас», «Геть нацистів із Вальєкас» Фото: Володимир Кузьменко

«Вальєкас стають на стежку війни. Ні нацистам» Фото: Володимир Кузьменко

«Який коментар я можу дати? Все очевидно і ясно. Про що говорити, якщо вони сказали мені, що я фашист, бо допомагаю українській армії, а вони допомагають «іншій стороні». Вони – це ультрас, не сам клуб «Райо Вальєкано». Ультрас у них ультраліві.  Вони «за Донбас», а «інша сторона» називає мене фашистом», – сказав Роман Зозуля в коментарі Громадському.

Керівництво мадридського клубу піддалося впливу фанатів і шляхом переговорів із «Бетісом» досягло рішення про повернення Романа до Севільї. При цьому нападник формально залишатиметься гравцем «Райо».

Сам Зозуля опинився у патовій ситуації – до літа він не зможе виступати за будь-який клуб, адже уже двічі протягом сезону змінював команду. Таким чином футболіст залишиться без ігрової практики.

Керівництво та футболісти «Бетіса» висловили підтримку українцеві:

«Бетіс» разом із гравцями першої команди та керівництвом підтверджує відмінну поведінку футболіста з тих пір, як він прибув до розташування клубу, і ми виражаємо підтримку йому та його сім’ї в цей дуже непростий період. До тих пір, поки дана ситуація не буде вирішена, Роман має дозвіл від «Райо Вальєкано» тренуватися із «Бетісом».

«Ми виражаємо обурення через те, що пережив наш партнер по команді Роман Зозуля в останні години. Це публічне лінчування гравця, чий професіоналізм та особиста поведінка з моменту появи в команді бездоганні», – йдеться у зверненні футболістів.

Фото: сторінка RealBetis у twitter

Тим часом Президент іспанської футбольної ліги (LFP) Хав’єр Тебас заявляє, що проти фанатів «Райо Вальєкано» може бути порушена кримінальна справа щодо примушення українського футболіста Романа Зозулі покинути клуб.

«Неприпустимо, аби така проблема існувала в 2017 році. Ніхто не повинен обмежувати чиїсь права, на це має право лише суд», – резюмував Тебас.

Поки справа залишається відкритою, Романа підтримали головний тренер національної збірної України Андрій Шевченко, президент ФФУ Андрій Павелко та Посольство України в Іспанії, яке попросило зробити для Зозулі виключення та дозволити грати в нинішньому сезоні.

Нагадаємо, що Роман Зозуля від початку російської агресії активно допомагає українській армії. Спільно з волонтерами організував фонд допомоги «Народна Армія». Крім допомоги армії на передовій, волонтерський рух допомагає дитячим будинкам і військовим госпіталям.

Зозуля неодноразово влаштовував благодійні аукціони, продаючи власні футболки.

Фото: сторінка Романа Зозулі у facebook

Також запустив великий флешмоб зі збору коштів «Я допомагаю українській армії».

Фото: сторінка Романа Зозулі у facebook

Футболіст їздив на передову до військових та був нагороджений медаллю Міноборони за допомогу армії.

Фото: сторінка Романа Зозулі у facebook

Ла Ліга, Асоціація іспанських футболістів, представники «Райо Вальєкано» та Роман Зозуля зустрілися вчора, 2 лютого, ввечері і вирішили забезпечити безпеку гравцю як на полі, так і в особистому житті. А сам Роман має до понеділка, 6 лютого, вирішити, чи слід йому повернутися до «Райо».

Крім того Президент іспанської футбольної ліги (LFP) Хав’єр Тебас підтвердив, що Ла Ліга подає заяву про порушення кримінальної справи проти тих вболівальників, які примушували Зозулю покинути клуб і погрожували йому та президенту «Райо Вальєкано». Роман Зозуля був стурбований після зустрічі, і сказав, що він має подумати і обговорити все з родиною.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile