УКРАЇНА

Умеров закликає 3 вересня вийти на акції підтримки політв'язнів

УКРАЇНА/Умеров закликає 3 вересня вийти на акції підтримки політв'язнів
Зберегти
Вигляд

Заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров, якого в анексованому Криму помістили в психлікарню, закликає усіх громадян у субботу, 3 вересня вийти на акції підтримки політв'язнів.

Про це йдеться у його зверненні у Facebook.

«Я закликаю вас вийти 3 вересня на акції підтримки політв'язнів по всьому світу, кожен у своєму місті. І говоріть про це так голосно, щоб почув увесь світ, щоб тема окупації Криму та репресій в Криму обов'язково прозвучала на саміті G20 в Китаї. Росії не повинно зійти з рук те, що вона творить щодо України і Криму», — йдеться у зверненні.

Умеров зазначив, що підтримка десятків людей надає йому сил.  

«Але, разом з тим, я закликаю вас говорити і про інших кримських політв'язнів — тих сміливих людей, які знаходяться у СІЗО від декількох місяців до понад півтора року», — додав він. 

Нагадаємо, 12 травня 2016 року ФСБ в анексованому Криму відкрила проти Ільмі Умерова кримінальну справу по статті 280.1 за нібито заклик в ефірі телеканалу ATR до дій, які «загрожують територіальній цілісності Російської Федерації».

Обвинувачення передбачає позбавлення волі строком на 5 років.

З 18 серпня Ільмі Умеров знаходиться в 9-му відділенні стаціонарної судово-психіатричної експертизи для осіб, які не перебувають під вартою.

Нагадаємо, у Києві під посольством РФ відбулася акція на підтримку Умерова. 

 

Пов`язані новини