На Філіппінах унаслідок руйнувань, викликаних тайфуном Фанфон, загинули щонайменше 16 людей.

Про це повідомляє AFP.

Загиблі проживали в містах і селах групи островів Вісайя у центральній частині країни. З цього регіону довелося евакуювати понад 4 тисяч мешканців.

Тайфун обрушився на Філіппіни 25 грудня. Негода припала на традиційне філіппінське передріздвяне свято, noche buena, під час якого мільйони людей опівночі збираються на вечерю разом зі своїми родинами.

Швидкість вітру досягала 197 км/год. Негода спричинила значні руйнування: були зірвані дахи будинків та повалені стовпи. Також тайфун викорчував дерева та знеструмив міста й містечка. За даними місцевих ЗМІ, за ніч тайфун знищив приблизно 100 будинків. Також були скасовані десятки авіарейсів.

Тайфун вразив і популярні курортні місця Філіппін, як-от острів Боракай. Щороку на Філіппінах відбувається близько 20 ураганів і тайфунів.

На початку грудня 2019 року країну вразив тайфун «Каммурі», внаслідок якого загинуло щонайменше 17 людей, а понад 200 тисяч евакуювали. Місцева влада оцінила збитки сільському господарству через стихію у 15,7 мільйона доларів.

Індекс глобальних кліматичних ризиків, який щороку складає неурядова організація Germanatch, показує: за останні 20 років Філіппіни є однією з країн, що найбільше постраждала від природних катаклізмів, зокрема — тропічних штормів.

Поділитись: