Принстонська школа державного управління та міжнародних відносин. Раніше вона носила ім'я колишнього президента США Вудро Вільсона, але його ім'я прибрали з назви, оскільки він свого часу відкрито підтримував расизм
Фото:

Wikipedia

Пристонський університет у США оголосив, що перейменує одну з будівель свого кампусу, названу на честь президента Вудро Вільсона. Причиною такого рішення заклад назвав його расистські переконання й політику.

Про це повідомляє BBC.

Йдеться про перейменування Школи державного управління та міжнародних відносин імені Вудро Вільсона — відтепер вона називатиметься просто Принстонською.

«Через расистські погляди й політику Вілсона називати щось його іменем недоречно», — пояснив рішення президент Принстонського університету Кристофер Айсґрубер.

На початку червня інший університет у штаті Нью-Джерсі — Монмутський — також прибрав ім’я Вільсона з назви однієї зі своїх будівель.

Вудро Вільсон був президентом США з 1913 по 1921 рік. У світі він найбільш відомий як ініціатор створення Ліги націй — першої міжнародної політичної організації, покликаної забезпечувати мир у світі, попередника ООН.

Водночас Вільсон відверто виступав за сегрегацію (відокремлення білого й небілого населення США) — ба навіть зробив її обов’язковою в декількох державних установах. А ще — заборонив темношкірим студентам вступати до Принстонського університету й публічно підтримував Ку-клукс-клан (так називають кілька расистських та терористичних організацій у США).

Зазначимо, що наразі у США та деяких інших країнах світу тривають протести проти расизму й насилля з боку поліції. Учасники протестів, серед іншого, вимагають зняти статуї історичних діячів, які, на їхню думку, є символами расизму. А деякі публічні установи вдаються до перейменування, якщо вважають, що історичні діячі, на честь яких вони названі, підтримували расизм чи работоргівлю.

Так, напередодні Музей природничої історії США у Нью-Йорку вирішив прибрати зі свого входу статую 26-го президента США Теодора Рузвельта, оскільки вона «відкрито представляє темношкіре й корінне населення США як підневільне й расово нижче».

Водночас президент США Дональд Трамп виступає проти таких ініціатив і нещодавно підписав указ, яким дозволив затримувати людей за акти вандалізму над пам'ятниками і карати їх ув'язненням на строк до 10 років.

Поділитись: