Війна

Уночі біля Попасної на Луганщині 6 годин тривали обстріли — звіт ОБСЄ

14 грудня, 2017 20:10
Війна/Уночі біля Попасної на Луганщині 6 годин тривали обстріли — звіт ОБСЄ
Зберегти
Вигляд
lead
Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зафіксували обстріли околиць прифронтової Попасної Луганської області, які тривали протягом 6 годин вночі 13 грудня.

Уночі 13 грудня спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зафіксували обстріли околиць прифронтової Попасної Луганської області, які тривали протягом 6 годин.

Про це йдеться в оперативному звіті СММ ОБСЄ.

Зазначається, що о 00:05 13 грудня спостерігачі, перебуваючи на патрульній базі у Попасній, почули на відстані до 500 метрів десять обстрілів з артилерії.

«Співробітники СММ у складі п’яти спостерігачів, одного фельдшера та одного перекладача негайно перемістилися до укриття, облаштованого у підвальному приміщенні бази», — йдеться у звіті.

Ще три артилерійські постріли та спалахи дульного вогню СММ побачила за півгодини після попереднього обстрілу.

«Пізніше представник військово-цивільної адміністрації у Попасній телефоном повідомив команді СММ, що біля Попасної ведеться інтенсивний обстріл, і порадив залишатися в укритті», — додали в СММ.

Загалом від 12 години ночі до 02:20 спостерігачі чули 60 вибухів невизначеного походження на невстановленій відстані.

За годину спостерігачі почули 8 вибухів — артилерійські постріли на відстані 200-500 метрів від себе. Останніми були зафіксовані постріли о шостій ранку.

«Місія поінформувала Спільний центр із контролю та координації про те, що сталося, а також звернулася до СЦКК із запитом розібратися з цим інцидентом», — йдеться у звіті місії.

Нагадаємо, що з вечора 12 грудня надходили повідомлення про обстріли околиць окупованого Донецька. Зокрема, повідомлення надходять від мешканців Петровського, Кіровського, Куйбишівського та Київського районів.

У прес-центрі штабу АТО на запитання Громадського, чи причетні ЗСУ до обстрілів, повідомили: «Не коментуємо цієї інформації, Збройні сили відкривають вогонь тільки у відповідь і тільки у разі загрози життю чи здоров'ю військових».

Наступного дня, 13 грудня, в «ЛНР» заявили про обстріли Кадіївки та Первомайська.

До цього бойовики самоназваної «ЛНР» обстрілювали з артилерії приватний сектор Попасної 17 листопада.

Пов`язані новини