Світ / Європа

Уперше в історії Ефіопії жінка стала президенткою

Associated Press
Світ/Європа/Уперше в історії Ефіопії жінка стала президенткою
Зберегти
Вигляд
lead
Парламент Ефіопії одноголосно схвалив кандидатуру Сахле-Ворк Зевде на посаду президентки країни. Це перша жінка на такій посаді в історії країни.

Сахле-Ворк Зевде заявила, що зосередить свою роботу на об'єднанні всіх сторін конфлікту в країні, де упродовж останніх місяців відбувається декілька етнічних конфліктів.

Зевде довгий час працювала в ООН, була першою генеральною директоркою відділення ООН в Найробі (Кенія), а також спеціальною представницею Генерального секретаря ООН в Африці.

Голова штабу прем'єр-міністра країни Абі Ахмед у своєму Twitter зазначив, що призначення жінки на таку посаду нормалізує явище того, що жінки також ухвалюють рішення в суспільно-політичному житті.

«У патріархальному суспільстві, схожому на наше, призначення жінки главою держави не лише встановлює стандарти майбутнього, а й нормалізує те, що жінки ухвалюють рішення (впливають — ред.) у суспільно-політичному житті», — написав Абі Ахмед.

Генеральний секретар США Антоніу Гутерреш на своїй сторінці в Twitter зазначив, що Африканський континент відіграє передову роль у демонстрації важливості участі жінок та жіночого лідерства для інших країн.

Нині Сахле-Ворк Зевде є єдиною президенткою на весь Африканський континент.

Більше про:
# Ефіопія
# жінки
Пов`язані новини