У червні 2020 року 38% українців схвалювали дії та заяви президента Володимира Зеленського, тоді як 45% не схвалювали. У травні 2020 року ці показники складали 47% і 37% відповідно.

Про це свідчить нове опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Переважання несхвального ставлення над схвальним КМІС виявив уперше з часу перебування Зеленського на посаді президента.

«Різниця між часткою тих, хто схвалює дії та заяви президента, та часткою тих, хто не схвалює, вперше за останній рік стала від’ємною і становила мінус 7 відсоткових пунктів», — уточнює соціологічна служба.

Фото:

Київський міжнародний інститут соціології

Водночас ставлення до діяльності Кабінету міністрів і Верховної Ради, як і раніше, залишається передусім негативним. У червні 2020 року позитивно дії уряду оцінювали 23% опитаних, а негативно — 59%. Для парламенту відповідні показники складають 21% і 62%.

Що стосується оцінки кримінальних проваджень проти п’ятого президента України Петра Порошенка, то 51% українців, які взяли участь в опитуванні, вважають їх «покаранням за порушення закону і боротьбою за справедливість», а 30% — «політичним переслідуванням Порошенка чинною владою». 19% сказали, що їм важко відповісти на це питання.

З 20 по 23 червня 2020 року КМІС провів опитування методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не ввійшли території, які тимчасово не контролюються владою України — АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

Під час опитування проведено 2000 інтерв'ю. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,2% для показників, близьких до 50%, 2,1% — для показників, близьких до 25%, 1,4% — для показників, близьких до 10%. Дані цього дослідження порівнюються з результатами попередніх опитувань КМІС.

Поділитись: