Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська наразі не отримала інформації про стан затриманого в Криму українця Євгенія Панова, місце та умови його тримання.

Про це вона повідомила у коментарі Громадському.

«Оскільки була інформація про затриманих українців, я звернулася (до уповноваженої з прав людини в РФ – ред.) по інформацію скільки їх було затримано, в яких умовах вони утримуються і просила максимально пршвидшити можливість відвати їх слідчому ізоляторі. Поки що інформації у мене немає, чекаю від колеги», – повідомила вона.

Коментуючи відео допиту Панова, поширене російськими ЗМІ з посиланням на Федеральну службу безпеки, вона зазначила, що зовнішні ознаки «наштовхують на певні висновки».

«По зовнішнім ознакам я просто бачу, що є садина на лобі і мені не дуже подобається яким чином він артикулює певні слова, коли показують зблизька його рот. Це дійсно мене призводить до певних висновків, але в будь-якому випадку ці висновки мають бути підтверджені», – зазначила вона.

На засідання суду, який має проходити у російському Краснодарі, Лутковська їхати не бачить сенсу: наголошує, що її допомога може бути винятково правова, тоді як присутність на суді – це полічний вплив.

«Що ми можемо зробити і обов’язково зробимо, якщо вийдуть на контакт адвокати - це надання будь-якої інформації, яка може бути допоміжною в рамках захисту інтересів людини в судочинстві, це висвітлення цього процесу у засобах маосової інформаціїз нашими коментарями, якщо вони будуть потрібні. це власне допомога в написанні до Європейського суду з прав людини, якщо адвокати вирішать, що таку заяву треба подавати», – сказала Лутковська.

Нагадаємо, напередодні ФСБ поширила відео із допитом Панова, на якому українець зізнається у підготовці терактів у Криму.

Крім того, Панов на відео називає членів групи, деякі з яких, начебто є кадровими офіцерами розвідки України.

Брат українця в коментарі Громадському повідомив, що на відео видно, що Панов керований і говорить те, що йому кажуть у ФСБ.

Нагадаємо, 10 серпня ФСБ Російської Федерації заявила про затримання «організатора терактів» і ліквідацію «агентурної мережі Головного управління розвідки Міністерства оборони Збройних сил України», одним з яких начебто є громадянин України Панов Євген Олександрович, 1977 року народження, житель Запорізької області.

У четвер підконтрольний окупаційній владу Криму суд Сімферополя обрав Панову запобіжний захід у вигляді 2 місяців арешту.

Разом з тим, правозахисники не мають доступу до затриманого Панова.

У четвер МЗС Росії назвало ім’я другого підозрюваного у «кримській диверсії».

Путін звинуватив Україну «в терорі»

Владімір Путін заявив, що українська влада «перейшла до практики терору» i назвав «безглуздою» заплановану зустріч «нормандської четвірки». Так він прокоментував заяву ФСБ про запобігання терактам в анексованому Криму, які нібито готувала українська розвідка.  Також Путін повідомив про 2 загиблих силовиків ФСБ.

У свою чергу, президент України Петро Порошенко заявив, що звинувачення російською стороною України у тероризмі та диверсіях на території окупованого Криму є безглуздими та цинічними.

У четвер після наради з керівниками силових структур Порошенко наказав привести у боєготовність силовиків на адмінкордоні із Кримом і на Донбасі. Прикордонники уже приводять у боєготовність підрозділи на адмінмежі із Кримом.

ЗСУ наростили угруповання біля Криму: війська приводяться у боєготовність.

Разом з тим, військові РФ окопуються на адмінкордоні Криму та підтягнули «Гради».

СБУ встановила рівні терористичної загрози для регіонів України.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile