УКРАЇНА

Уповноважена з прав людини спершу відвідає українських політв’язнів у РФ, а потім у Криму

9 червня, 2018 23:43
УКРАЇНА/Уповноважена з прав людини спершу відвідає українських політв’язнів у РФ, а потім у Криму
Зберегти
Вигляд
Уповноважена з прав людини Людмила Денісова заявила, що спершу відвідає українських політв’язнів у Росії, а згодом в анексованому Криму.

Уповноважена з прав людини Людмила Денісова заявила, що спершу відвідає українських політв’язнів у Росії, а згодом в анексованому Криму.

Про йдеться у повідомленні на сайті омбудсмена.

За словами Людмили Денісової, згідно з домовленостями між президентом України та президентом РФ готується список політв’язнів, яких планують відвідати омбудсмени обох країн.

«Ми уже говорили з омбудсменом РФ Тетяною Москальковою. Зараз узгоджуємо дату, коли я поїду до РФ, а вона, в свою чергу, приїде в Україну.  Поїздки буде дві. Спочатку я поїду до Росії. Потім я відвідаю Сімферопольське СІЗО на тимчасово окупованих територіях Криму», — сказала Денісова.

Вона зазначила, що під час візитів планує перевірити умови утримання українців, забезпечення їх юридичною та медичною допомогою.

В свою чергує, Уповноважений РФ висловила бажання відвідати тільки затриманого головного редактора агентства «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, але вона також формує свій список.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним щодо звільнення утримуваних в Росії політв'язнів. 

У Кремлі заявили, що президенти обговорили зустріч міністр закордонних справ країн Нормандського формату та необхідність обміну затриманих. 

Після розмови з лідером РФ Порошенко доручив омбудсмену відвідати українських політв'язнів.

Пов`язані новини