ENRU

Уповноважена з прав людини закликала МВС припинити збір даних власників авто на іноземних номерах

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася до міністра внутрішніх справ Арсену Авакова із закликом припинити збір правоохоронцями відомостей про власників автомобілів на іноземних номерах.

Про це повідомляється на сайті уповноваженого з прав людини.

Вона зауважила, що при зупинці транспортних засобів з іноземною реєстрацією у їх власників  вимагають, серед іншого, надати відомості про їх зареєстроване місце проживання, номер мобільного телефону та дату в’їзду на територію України.

Застосування поліцейським такого превентивного заходу як зупинення транспортного засобу допускається лише у випадках, визначених пунктами 1‑9 частини першої статті 35 Закону України «Про Національну поліцію».

«У разі зупинення транспортного засобу поліцейський зобов’язаний поінформувати водія про конкретну причину зупинення ним транспортного засобу з детальним описом підстави зупинки, визначеної у цій статті. Водночас наявність у транспортного засобу номерного знака іноземної держави не є та не може бути самостійною причиною для його зупинення», — йдеться у зверненні.

Лутковська наголосила, що вимога щодо надання відомостей про їх зареєстроване місце проживання, номер мобільного телефону та дату в’їзду на територію України не узгоджується з повноваженнями поліції та не відповідає законодавству про захист персональних даних.

«Незаконний збір органами Національної поліції інформації про власників (водіїв) транспортних засобів з іноземною реєстрацією, які перебувають на території України, у рамках проведення спільної спеціальної прикордонної операції «Кордон-2017» повинен бути припинений, а зібрана інформація – знищена як така, що зібрана з порушенням вимог Закону України «Про захист персональних даних», — додала Лутковська.

За даними ДФС, в Україні знаходиться 63,9 тис. автомобілів з іноземною реєстрацією, ввезених в 2015-2017 роках, з порушенням терміну ввезення. Раніше повідомлялося, що українців почали штрафувати за авто з іноземними номерами.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram