Міністерство культури дозволило Українській православній церкві Київського патріархату богослужіння у «Софії Київській», заяивив міністр культури В'ячеслав Кириленко, відповідаючи на запитання депутатів, передає УНІАН.

«Дійсно, до Міністерства культури звернулася Українська православна церква Київського патріархату з тим, аби надати їм можливість проводити богослужіння на території Національного заповідника «Софія Київська», на території так званого храму «Тепла Софія». Ми розглянули це звернення і не знайшли підстав його не задовольнити», – сказав Кириленко.

Так, зауважив міністр, богослужіння будуть відбуватися «не на території, власне, Святої Софії, того великого храму, а на території Трапезної церкви, побудованої у ХVІІІ столітті».

«Ці богослужіння будуть відбуватися у повній відповідності із пам'ятко-охоронним законодавством», – запевнив віце-прем'єр.

Він також додав, що від того, що на території Національного заповідника у певні дні і свята УПЦ КП проводитиме богослужіння, «гірше Софії не буде».

«Вперше за останні 330 років українська церква повертається до Софії Київської», – наголосив Кириленко.

/фото risu.org.ua/

Поділитись: