Сьогодні, 15 березня, уряд доручив відповідним державним органам почати роботу над внесенням діяльності з майнінгу криптовалют до Національного класифікатора «Класифікація видів економічної діяльності» (КВЕД) з подальшим напрацюванням Концепції про створення сприятливих умов для майнінгу в Україні.

Уряд України 15 березня доручив внести діяльність з майнінгу криптовалют до Національного класифікатора «Класифікація видів економічної діяльності» (КВЕД). Також Кабмін пропонує напрацювати Концепції про створення сприятливих умов для майнінгу в Україні.

Про це йдеться на офіційному сайті МЕРТ.

«Україна посідає впевнені позиції у світовому криптопросторі, входить до ТОП-14 країн з розвитку криптоекономіки  і впровадження проектів, заснованих на блокчейн.  Але наше законодавство не таке прогресивне, маємо почати хоча би з того, щоб внести «майнінг» до класифікатора видів економічної  діяльності України», — наголосив перший віце-прем’єр міністр — міністр економічного розвитку та торгівлі Степан Кубів.

Кубів також додав, що майнінг буде віднесено до класу 63.11 «оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність», оскільки майнінг передбачає послуги з підтримки та забезпечення функціонування розподілених реєстрів даних у т.ч. з використанням технології блокчейн, оброблення даних та смарт-контрактів у розподілених блокчейн-реєстрах.

В Уряді сподіваються, що внесенням майнінгу до КВЕДУ вирішить проблему детінізації ринку майнінгу, а також залучать додаткові доходи до бюджету та зменшать відтік кваліфікованих ІТ-фахівців з України.

Кубів також додав, що збалансоване рішення з цього питання вимагає погодження усіх ключових державних органів, тому доручив Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мін’юсту, Міненерговугілля разом з Держстатом розробити відповідний проект нормативно-правового акту щодо початку роботи з детінізації майнінгу в Україні.

Раніше повідомлялось, що у Луцькому університеті вилучили обладнання для майнінгу криптовалюти.

Поділитись: