Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Кабмін готовий продовжити свою роботу з урахуванням п’яти принципів.
 
Про йшлося в ході програми «10 хвилин з прем'єр-міністром», повідомляється на сайті Кабміну.

За словами прем'єра, перший принцип – це відсутність політичного тиску, корупції і квот в органах державної влади.

«Кожен міністр, який призначений урядовою коаліцією, несе всю повноту відповідальності за свою галузь і за ту політику, яку він визначає в галузі. Жодна з політичних фігур або жоден бізнесмен, який має власні інтереси, не має права тиснути на міністра», – зазначив він.

Другий принцип, за словами Яценюка – це нетерпимість до корупції, призначення в державні компанії виключно через незалежний номінаційного комітету, створення умов для чесної приватизації.

Третій принцип, наголосив прем'єр, – це принцип прозорості діяльності керівників виконавчої влади та народних депутатів України. Прем'єр пропонує транслювати засідання Кабміну в прямому ефірі, фіксувати всі зустрічі і переговори політиків і керівників органів влади.

Четвертий принцип – це принцип відповідальності. «Український парламент голосує за ті закони, які необхідні для проведення реформ в країні, і довіряє уряду, яке він сформував. І допомагає уряду змінювати країну», – підкреслив Яценюк.

П’ятий принцип, підкреслив глава уряду, – це принцип розподілу влад. «Президент України є Главою української держави. І Кабінет Міністрів України відповідальний перед Президентом», – наголосив Яценюк.

Раніше Яценюк заявив, що Кабінет міністрів України піде у відставку в повному складі в разі, якщо Верховна Рада України прийме рішення про його переформатування. Також Кабмін ініціює прийняття кодексу доброчесності політичного діяча.

/Фото kmu.gov.ua

Поділитись: