Голова уряду Гройсман і представники Нацбанку розходяться у позиціях щодо оцінки наслідків, до яких може призвести анонсоване Кабміном підвещення мінімальної зарплати.

Так, за словами Гройсмана, рішення уряду про підвищення рівня мінімальної зарплати до 3,2 тисяч гривень не призведе до посилення інфляції та росту бюджетного дефіциту, повідомляє «Урядовий портал».

«За рахунок того, що ми проведемо детінізацію заробітних плат, за рахунок того, що ми почнемо виплачувати справедливу заробітну плату, бюджет буде збалансований. Дефіцит не буде перевищений більше ніж 3%. Жодних проблем у нас не буде», — наголосив прем’єр-міністр.

Голова уряду зазначив, що після прийняття такого рішення треба перебалансувати бюджет, але загальні цифри бюджету та дефіцит не зміняться.

«Жодних негативних фінансових економічних наслідків це не буде мати. Які можуть бути негативні наслідки, якщо люди почнуть отримувати свою зароблену заробітну плату?», — зазначив Гройсман.

В той же час у Національному банку України не можуть чітко сказати, який вплив матиме підвищення рівня заробітної плати на рівень інфляції в Україні. Про це під час брифінгу розказав заступник голови НБУ Дмитро Сологуб, повідомляє «РБК-Україна».

За його словами, для розрахунку можливої зміни рівня інфляції внаслідок підвищення мінімальної заробітної плати потрібно зрозуміти, як буде працювати відповідна схема.

«Для того, щоб розуміти, який буде ефект на інфляцію, спочатку потрібно розуміти, як буде працювати ця схема. Ми поки бачимо лише якісь загальні речі, і там досить багато деталей повинно бути», — заявив Сологуб.

Він також наголосив, що підвищення мінімальних зарплат повинно узгоджуватися з цільовими програмами МВФ щодо бюджетного дефіциту.

Нагадаємо, 26 жовтня Кабінет міністрів України ініціював рішення про підняття мінімальної заробітної плати до 3,2 тисяч гривень і має намір внести відповідну норму в проект державного бюджету на 2017 рік.

На переконання керівника офісу фінансового та економічного аналізу Верховної Ради України Віктора Мазярчука ініціатива уряду з підняття мінімальної заробітної плати порушує закон.

Поділитись: