УКРАЇНА

Уряд хоче скасувати необхідність ведення книги відгуків та пропозицій

25 вересня, 2018 16:33
УКРАЇНА/Уряд хоче скасувати необхідність ведення книги відгуків та пропозицій
Зберегти
Вигляд
Міністерство економічного розвитку та торгівлі України розробило проект постанови уряду, яким скасовується необхідність ведення книги скарг та пропозицій закладами торгівлі та харчування.

Міністерство економічного розвитку та торгівлі України розробило проект постанови уряду, яким скасовується необхідність ведення книги скарг та пропозицій закладами торгівлі та харчування.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Мінекономіки.

Зокрема, у міністерстві вважають, що книга відгуків та пропозицій є неефективним інструменом контролю, який запровадили ще у радянські часи. І наразі вона лише вводить споживачів в оману.

«Споживачі сподіваються, що їхні записи можуть сприяти відновленню порушених прав, але на практиці це не працює, адже власники бізнесу часто не перевіряють книгу», — йдеться у повідомленні.

Там також зазначають, що наразі доцільніше спрямовувати особисті електронні чи письмові звернення бізнесу, на які компанії зобов’язані відповідати у встановлений законодавством термін.

Крім цього, у Мінекономіки зазначають, що при заповненні книги відгуків та пропозицій споживачі залишають власні персональні дані, які знаходяться у відкритому доступі. Це створює можливість для зловживань.

«Підприємці змушені витрачати значні кошти на організацію виконання вимог (встановлення відповідального за ведення книги, забезпечення щоквартальної перевірки щодо ведення книги, розгляд звернень, зберігання листів, підготовку звітів). За розрахунками загальні витрати на адміністрування цього регулювання для бізнесу складають приблизно 125,6 млн грн у рік», — додають у Міністерстві економічного розвитку.

Раніше Мінекономіки опублікували оновлений прогноз зростання української економіки у 2018-2021 роках, відповідно до якого показники росту української економіки дещо погіршилися порівняно з попереднім прогнозом.

Більше про:
# бізнес
# книга
Пов`язані новини