Кабінет Міністрів України вніс до парламенту законопроект № 8543, яким запроваджується кримінальна відповідальність за контрабанду.

Кабінет Міністрів України вніс до парламенту законопроект № 8543, яким запроваджується кримінальна відповідальність за контрабанду.

Відповідний законопроект з’явився на сайті Верховної Ради, але так і не потрапив до порядку денного.

Законопроектом пропонується внести зміни до кримінального кодексу, якими запроваджуються кримінальна відповідальність за контрабанду товарів через державний кордон. Зокрема, за контрабанду товарів у значних розмірах пропонують карати позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

Значним розміром контрабанди, згідно з текстом законопроекту, вважатиметься нелегальне перевезення товарів на суму понад 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 8500 гривень.

Крім цього, законом визначено великі розміри контрабанди — понад 34 тисячі гривень, за які Кабмін пропонує саджати до в’язниці на 15-20 років.

Наразі в кримінальному законодавстві передбачено відповідальність лише за контрабанду заборонених речовин, зброї та боєприпасів.

20 червня Кабінет міністрів ухвалив стратегію боротьби з контрабандою. До її реалізації долучаться Міністерство внутрішніх справ, Генеральна прокуратура, Державна фіскальна служба та Національна поліція.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Поліція на митниці: що означає «хрестовий похід» Гройсмана проти контрабанди

На початку 2018 року обмеження на міжнародні поштові посилки відтермінували до січня 2019 року.

Також в ДФС розробили механізм контролю за посилками.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile