Уряд Колумбії та повстанські «Революційні збройні сили Колумбії» (FARC) збираються провести термінову зустріч щодо перегляду угоди, яка мала покласти 52-річну війну в країні і була відхилена на референдумі.

Про це повідомляє BBC.

Після поразки мирної угоди президент Колумбії Хуан Мануель Сантос планує зустрітися усім політичним партіям і відправити головного урядового дипломата Умберто де ла Калле назад до Куби, де впродовж чотирьох років вівся процес переговорів.

«Я не буду здаватися, я шукатиму миру до останньої хвилини своєї каденції», — заявив він.

Командувач силами FARC Родріґо Лондоньйо-Ечеверрі, відомий за прізвиськом Тимошенко, теж запропонував відновити переговори, оскільки повстанці прагнуть стати мирною партією.

«FARC підтверджує своє прагнення використовувати лише слова як зброю у побудові майбутнього. Розраховуйте на нас, мир переможе», — сказав він.

Президент Колумбії заявив, що ніякого «плану Б» на випадок провалу мирної угоди на референдумі у нього не було, але тепер доведеться розглядати варіанти.

Навіть ті колумбійці, що голосували проти угоди, висловлюють потрясіння від результату референдуму, передає видання.

Нагадаємо, за угодою, укладеною між FARC і колумбійською владою в серпні, 7000 бійцям ФАРК дозволили б створити політичну партію, а з 2018 до 2026 року вони мали б 10 місць в парламенті незалежно від результатів голосування. Аби посприяти мирній угоді, ЄС призупинивпроти повстанців свої санкції і тимчасово виключив їх зі списку терористичних організацій. На референдумі 2 жовтня більшисть колумбійців проголосувала проти.

Поділитись: