Президент України Петро Порошенко підписав указ «Про стан виконання рішень Ради національної безпеки і оборони України та додаткові заходи щодо забезпечення обороноздатності держави».

Про це повідомляє прес-центр АП.

«РНБО, розглянувши стан виконання своїх рішень у 2014 році та І кварталі 2015 року щодо посилення обороноздатності держави, визнала недостатньо ефективною роботу органів державної влади стосовно нейтралізації загроз національній безпеці. У зв’язку з цим Рада ухвалила додаткові заходи для виконання прийнятих рішень та забезпечення обороноздатності держави» - сказано на сайті.

Зокрема Кабміну доручено вжити заходів щодо забезпечення додаткового фінансування на заходи з ідентифікації тіл військовослужбовців і співробітників правоохоронних органів, які загинули під час участі в АТО.

Окрім того, уряд повинен у місячний термін забезпечити координацію робіт з організації протезування та ортезування учасників АТО, збільшення розміру грошової допомоги на їх протезування, ортезування за кордоном, компенсації витрат, пов'язаних із післягарантійним обслуговуванням і ремонтом протезних виробів.

«Кабінету Міністрів доручено забезпечити безумовне виконання державного оборонного замовлення на 2015 рік, своєчасне та повне фінансування заходів з розробки та закупівлі озброєння і військової техніки, проведення робіт з ремонту і постачання військової техніки до Збройних Сил та інших військових формувань» - йдеться в документі.

Крім того в Указі сказано, що Радбез доручив профільним відомствам забезпечити у двотижневий строк створення автоматизованих баз даних обліку військовослужбовців, які поранені, контужені або отримали каліцтво під час участі в АТО, та вжити заходів щодо використання таких баз даних Військово-цивільним координаційним штабом медичної допомоги.

«Також Міноборони, Генштаб Збройних Сил, МВС, Головне управління Національної гвардії, СБУ невідкладно мають вжити заходів щодо поліпшення координації та управління військами, забезпечення належного контролю за виконанням поставлених підрозділам завдань та щодо посилення військової дисципліни та правопорядку. Крім того, РНБО доручила забезпечити представництво фахівців Державного концерну «Укроборонпром» при штабах АТО і штабах секторів антитерористичної операції з метою своєчасного вирішення питань ремонту та обслуговування озброєння і військової техніки» - повідомили у Адміністрації президента.

Також Міноборони, Генштаб Збройних Сил, МВС, Головне управління Нацгвардії, СБУ невідкладно мають вжити заходів щодо поліпшення координації та управління військами, забезпечення належного контролю за виконанням поставлених підрозділам завдань та щодо посилення військової дисципліни та правопорядку.

Поділитись: