ENRU

Уряд Меркель планує відмовитися від російського газу

Data?1521050715
Канцлерка Німеччини Ангела Меркель і президент Росії Володимир Путін Фото: ЕРА

Німеччина вирішила змінити енергетичну політику. Тепер замість вугілля та газу планують запроваджувати більшу кількість парків з вітрогенераторами.

Нова політика уряду Ангели Меркель спрямована на відмову від закупівлі джерел енергетики за кордоном, зокрема російського газу, повідомляє Deutsche Welle.

Наразі доля вітру, біомаси та сонця у німецькій електроенергетиці складає близько 33-36%, найближчим часом планується збільшити цей показник вдвічі.

Підраховано, що вже до 2020 року кількість генеруючої потужності від альтернативних джерел енергії сягатиме 4 ГВт. При цьому використання вугілля різко знизиться, а у 2022 році відключать атомні електростанції.

Важливим кроком стане також створення нової інфраструктури для видобутку зрідженого природнього газу (ЗПГ). Планується прийняти відкладене раніше рішення побудови терміналу з прийому ЗПГ, який може стати конкурентом російському.

«Це — погана новина для Газпрому, який, обгрунтовуючи, наприклад, необхідність «Північного потоку-2», виходить з зростаючого або хоча б стабільного енергоспоживання і, зокрема, використання природного газу в Німеччині та в цілому в ЄС», — йдеться в матеріалі.

Новий уряд Німеччини має намір проголосити національної метою скорочення енергоспоживання до 2050 року на 50 відсотків.

Партія Меркель і соціал-демократи підписали угоду про «велику коаліцію».

Лідери двох найбільших німецьких партій досягли згоди щодо формування коаліції через чотири місяці після виборів у Бундестаг та невдалих переговорів із зеленими та лібералами.