Світ

Уряд Меркель планує відмовитися від російського газу

14 березня, 2018 20:54
Світ/Уряд Меркель планує відмовитися від російського газу
Зберегти
Вигляд
lead
Нова політика уряду Ангели Меркель спрямована на відмову від закупівлі джерел енергетики за кордоном

Німеччина вирішила змінити енергетичну політику. Тепер замість вугілля та газу планують запроваджувати більшу кількість парків з вітрогенераторами.

Нова політика уряду Ангели Меркель спрямована на відмову від закупівлі джерел енергетики за кордоном, зокрема російського газу, повідомляє Deutsche Welle.

Наразі доля вітру, біомаси та сонця у німецькій електроенергетиці складає близько 33-36%, найближчим часом планується збільшити цей показник вдвічі.

Підраховано, що вже до 2020 року кількість генеруючої потужності від альтернативних джерел енергії сягатиме 4 ГВт. При цьому використання вугілля різко знизиться, а у 2022 році відключать атомні електростанції.

Важливим кроком стане також створення нової інфраструктури для видобутку зрідженого природнього газу (ЗПГ). Планується прийняти відкладене раніше рішення побудови терміналу з прийому ЗПГ, який може стати конкурентом російському.

«Це — погана новина для Газпрому, який, обгрунтовуючи, наприклад, необхідність «Північного потоку-2», виходить з зростаючого або хоча б стабільного енергоспоживання і, зокрема, використання природного газу в Німеччині та в цілому в ЄС», — йдеться в матеріалі.

Новий уряд Німеччини має намір проголосити національної метою скорочення енергоспоживання до 2050 року на 50 відсотків.

Партія Меркель і соціал-демократи підписали угоду про «велику коаліцію».

Лідери двох найбільших німецьких партій досягли згоди щодо формування коаліції через чотири місяці після виборів у Бундестаг та невдалих переговорів із зеленими та лібералами.

Пов`язані новини