ENRU

Уряд може виділити 50 млн гривень на утилізацію львівського сміття — Гройсман

Кабінет міністрів України готовий виділити 50 млн гривень на облаштування полігону для прийому сміття на одній із запропонованих у Львівській області 14 земельних ділянок.

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час селекторної наради з питань підготовки до опалювального сезону 2017-2018 рр.

Водночас, він зазначив, що будівництво полігону потребує декількох років. 

«Важливо, щоб він (міський голова Львова Андрій Садовий) відповів за який період часу він може побудувати полігон на одній з 14 ділянок. Щоб не страждали львів'яни. Скажіть львів'янам, що проект з європейцями займе 3-4 роки. Не треба вводити людей в оману», — сказав Гройсман. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без сміття: хто у світі навчився жити без відходів

Також прем'єр закликав інші міста приймати на свої полігони відходи зі Львова. 

«Хочу попросити всю країну: якщо до вас раптом звернеться голова міста Львів щодо підтримки вивезення сміття зі Львова, якщо можете – допоможіть», — сказав він.

Раніше керівник парламентської фракції «Самопоміч» Олег Березюк оголосив голодування на знак протесту проти дій центральної влади щодо ситуації за сміттям у Львові. 

Міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що Комісія з надзвичайних ситуацій міста вкотре звернулась до президента та прем'єр-міністра з проханням про запровадження в місті режиму надзвичайної екологічної ситуації.

Уміській раді Львова заявили, що в місті назбиралося 8,5 тонн сміття. Комісія міськради просила оголосити у Львові надзвичайну екологічну ситуацію.

Нагадаємо, криза із львівським сміттям почалась 30 травня 2016 року, коли на Грибовицькому сміттєзвалищі cтався обвал, після виникнення пожежі. Під завалами були знайдені тіла трьох рятувальників, четвертий зник безвісти.

Роботу звалища призупинили, а львівське сміття почали вивозити в інші міста України. Однак, пізніше ряд міст відмовились від львівського сміття. 

Прем'єр Гройсман неодноразово критикував міську владу Львова за бездіяльність у питання знищення відходів. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram