Кабінет Міністрів не має наміру скасовуватиме святкування Дня перемоги 9 травня. Про це заявив сьогодні на брифінгу віце-прем`єр-міністр - міністр культури В’ячеслав Кириленко, повідомляє УНІАН.

«Уряд не буде скасовувати 9 травня як День перемоги. Разом з тим, уряд запропонує до 9 травня також належним чином пошановувати і день 8 травня, як це робиться у всій Європі... Урочисті і меморіальні заходи в Україні будуть відбуватись і 8, і 9 травня», - наголосив Кириленко.

Міністр додав, що цього року на заходи буде запрошено багатьох іноземних гостей, а в Києві та інших містах України відбудеться низка пам`ятних заходів. «Ми будемо 8 та 9 травня віддавати шану всім українцям, які боролись за свободу своєї країни у різних збройних формуваннях, у різний час і в різні етапи Другої світової війни, але боролись. Усі, хто боролись зі зброєю в руках за свободу своєї Батьківщини, заслуговують на вшанування і повагу», - сказав Кириленко.

Вчора група народних депутатів внесла до Верховної Ради законопроект, який передбачає відзначати 9 травня День пам'яті та примирення замість Дня перемоги. При цьому вихідний день 9 травня пропонується скасувати.

/ фото «Дзеркала тижня»

Поділитись: