ENRU

В МОЗ оберуть нового держсекретаря через зв’язки з фармацевтичним бізнесом попередньої кандидатки

Data?1504698081
Уся родина Шолойко пов'язана з фармацевтичним бізнесом, фото facebook.com/nsholoiko

Кабінет міністрів України ухвалив рішення не призначати Наталію Шолойко державним секретарем Міністерства охорони здоров’я України та оголосити новий конкурс на цю посаду.

Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я,  рішення скасувати призначення Шолойко пов’язане з конфліктом інтересів.

«Її чоловік Олександр Хейломський – співзасновник фірми «Рідан» та заступник голови правління ПрАТ «Індар», що спеціалізується на виробництві генно-інженерних інсулінів»,  — ідеться у повідомленні.

Окрім того, донька кандидатки Тетяна Хейломська очолює фірму «МВВ Інструментс», яка відома поставками медичного обладнання для ПрАТ «Індар» за завищеними цінами. Співвласником цієї фірми є свекор Шолойко – Борис Хейломський.

У 2012-2015 рр. ПрАТ «Індар» чоловіка Шолойко фігурував у кримінальному провадженні СБУ щодо розкрадання коштів в особливо великих розмірах на суму близько 500 млн грн.

«За два місяці до обрання її головним претендентом на посаду державного секретаря МОЗ Наталія Шолойко проходила конкурс на голову Держлікслужби, де «забула» вказати в декларації, що її сім’я працює у фармацевтичному бізнесі. Тоді кандидатуру пані Шолойко було відхилено саме через те, що вона приховала цю інформацію від конкурсної комісії», — зазначають у МОЗ.

За результатами зазначеної перевірки ДФС встановлено, що кандидатка надала недостовірні відомості про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік.

 «Через ризик виникнення конфлікту інтересів та великий суспільний резонанс навколо призначення Наталії Шолойко державним секретарем МОЗ, урядом було ухвалене рішення переоголосити конкурс на цю посаду», – прокоментувала це рішення в.о. міністра охорони здоровя Уляна Супрун.

Перевірку кандидатури Шолойко ініціювали антикорупційні громадські організації. В.о. МОЗ Супрун також виступила проти нового держсекретаря Шолойко.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram