УКРАЇНА

Уряд підвищив мінімальні ціни на алкогольні напої

5 вересня, 2018 14:49
УКРАЇНА/Уряд підвищив мінімальні ціни на алкогольні напої
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів України ухвалив рішення про підвищення мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на алкогольні напої.

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про підвищення мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на алкогольні напої.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 5 вересня, передає «Інтерфакс-Україна» з посиланням на відповідне рішення уряду.

Зокрема, мінімальні ціни на лікеро-горілчані вироби мають зрости на 12,4-12,9%, ціни на віскі, ром та джин — на 12%, коньяк — на 6,6-9,5%, вино — на 4,5-13,5%.

Таким чином відповідно до рішення уряду, мінімальна роздрібна ціна на півлітрову пляшку горілки зросте до 89,4 гривень, мінімальна вартість пляшки вина у роздрібних мережах зросте на 8,9%, зокрема пляшка об’ємом 0,7 літрів коштуватиме щонайменше 49 гривень.

Востаннє мінімальні ціни на алкогольні напої підвищували у вересні минулого року. Нове підвищення цін пов’язують з ростом цін на компоненти алкогольних виробів, зокрема на спирт та скляну тару.

Як зазначається, рішення набуде чинності за 10 днів після його офіціної публікації у ЗМІ уряду.

Раніше повідомлялось, що рішення про підвищення цін на алкоголь розроблялось у Міністерстві економічного розвитку та торгівля ще у червні 2018 року.

«На сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам суб’єктів господарювання на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв та потребує корегування», — пояснювали таке рішення у Мінекономіки.

Раніше депутати міської ради Запоріжжя проголосувала за заборону роздрібного продажу алкоголю у нічний час. 

Раніше, депутати Дніпровської міськради вирішили заборонити роздрібну торгівлю алкоголем у нічний час.

Нагадаємо, наприкінці березня місцевим органам влади дозволили обмежувати продаж алкоголю.

Раніше у Верховнй Раді запропонували збільшити штрафи за порушення правил продажу алкоголю.

Пов`язані новини