Уряд схвалив концепцію розвитку цифрової економіки і суспільства України на 2018-2020 роки.

Уряд схвалив концепцію розвитку цифрової економіки і суспільства України на 2018-2020 роки. Відповідне рішення Кабінет міністрів затвердив на засіданні 17 січня.

«Одна з головних переваг розвитку цифрової інфраструктури та цифрової економіки – усунення фактору чиновника і, як наслідок, значне покращення якості надання послуг громадянам та бізнесу»,  — зазначив раніше міністр інфраструктури Володимир Омелян. 

«Наша амбітна мета — досягти до 2021 року 5% ВВП завдяки розвитку цифрової економіки», — повідомив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Титарчук під час презентації документа.

Раніше, перший віце-прем'єр-міністр — міністр економрозвитку і торгівлі Степан Кубів повідомив, що близько третини сільського населення в Україні не мають доступу до інтернету, 53% шкіл та близько 99% медичних установ не мають підключення до інтернету.

«Ми визначили близько 50 показників цифрового розвитку України. До речі, один з ключових пунктів плану заходів — показники розвитку цифрових інфраструктур, зокрема, максимальне покриття широкосмуговим інтернетом», — додав Тітарчук.

Водночас міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначив, що проект «дуже амбітний».

«Європейський Союз зробив це за останні 12-15 років. Те, що ми хочемо зробити за наступні три роки — це просто бомба. Але якщо ви почитаєте другий додаток, то ми в цьому році в основному займаємося тим, що готуємо документи, концепції, програми. Але якщо ви захочете знайти, що конкретного ми там робитимемо — ви цього не знайдете. Існує фактично 2 світи: наша амбіція, це реально суперова амбіція. І другий — це те, що ми можемо зробити», — зазначив Клімкін. 

Він закликав Гройсмана узяти впровадження концепції під особистий контроль, зокрема, у частині фінансування.

«Без цього все це залишиться словами», — додав Клімкін.

Прем'єр-міністр Володомир Гройсман зазначив, що цей документ у процесі роботи буде змінюватися. 

Для впровадження такої політики в Мінінфраструктури створено Директорат цифрової інфраструктури на транспорті та послуг поштового зв’язку.

Орган має провести аудит ІТ та телекомунікаційної інфраструктури підприємств галузі, напрацювати загальні стандарти якості та розвитку цифрової інфраструктури, впровадити європейські підходи.

Поділитись: