УКРАЇНА

Уряд схвалив нову процедуру відбору керівників і наглядових рад найбільших держкомпаній

21 березня, 2018 21:32
УКРАЇНА/Уряд схвалив нову процедуру відбору керівників і наглядових рад найбільших держкомпаній
Зберегти
Вигляд
Номінаційний комітет з відбору керівників і членів наглядових рад найбільших українських державних компаній буде скорочений з 18 осіб до 8, а кандидатури для нього буде підбирати спеціально створена комісія, а не міністерства і відомства, як це було раніше.

Номінаційний комітет з відбору керівників і членів наглядових рад найбільших українських державних компаній буде скорочений з 18 осіб до 8, а кандидатури для нього буде підбирати спеціально створена комісія, а не міністерства і відомства, як це було раніше.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Відповідну постанову «Деякі питання призначення керівників суб'єктів господарювання державного сектора економіки й членів їх наглядових рад» схвалив Кабінет міністрів на засіданні 21 березня.

Як зазначив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, документ ще доопрацюють з урахуванням пропозицій секретаріату Кабміну і Мінфіну.

Згідно з даними інформованого джерела агентства, дискусія пов'язана з претендентами, раніше вже відібраними міністерствами й відомствами для номінаційного комітету, щоби він вибрав з них кандидатури й вніс їх на затвердження уряду. Як зазначило агентству інше джерело в одній з міжнародних фінансових організацій, представлених в номінаційному комітеті з правом дорадчого голосу, МФЛО наполягають на повному скасуванні всіх раніше оголошених конкурсів на будь-яких їхніх етапах у зв'язку з низькою якістю відібраних претендентів. Тоді як проект постанови, внесений в уряд і є в розпорядженні агентства, передбачає, що оновлений номінаційний комітет повинен розглянути претендентів, якщо міністерські й відомчі комісії вже їх визначили.

Перший віце-прем'єр і глава Мінекономрозвитку Степан Кубів уточнив, що до нового складу комітету з призначень входитимуть тільки чотири представники уряду: міністр Кабінету міністрів (зараз — Олександр Саєнко), перший заступник міністра фінансів (Оксана Маркарова) і перший заступник міністра економічного розвитку (Максим Нефьодов). Четвертим стане керівник або заступник керівника органу управління відповідного державного підприємства. Крім того, замість дев'яти до складу комітету увійдуть чотири незалежних недержавних експерта з правом дорадчого голосу.

Замість відбіркових комісій при кожному органі управління утворюється єдина комісія з відбору, до якої увійдуть два представники секретаріату Кабміну, представник Мін'юсту, представник органу управління та експерт з підбору персоналу.
«Комісія з відбору розглядає пропозиції фахівця з підбору персоналу щодо п'яти кандидатур претендентів, визнаних фахівцем з підбору персоналу найкращими. Вона може ухвалити рішення про заміну не більше двох кандидатур з відібраних фахівцями з підбору персоналу», — зазначив Кубів.

Комісія з відбору представлятиме на розгляд номінаційного комітету документи найкращих на її думку претендентів (від трьох до п'яти кандидатів). Водночас більшість претендентів, які подаються комісією з відбору, повинні бути з п'яти кандидатів, визнаних фахівцями з підбору персоналу найкращими.

Послуги фахівця з підбору персоналу можуть оплачуватися або за кошти держпідприємства, або держбюджету, або міжнародної технічної допомоги.

Передбачається, що така процедура відбору пошириться також на керівництво держбанків.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Кумівські» компанії та інклюзивна освіта в Україні

Пов`язані новини