Уряд схвалив проект змін від Міністерства соціальної політики до деяких законодавчих актів, що зрівнють батьків у праві на неповний робочий час.

Уряд схвалив проект змін від Міністерства соціальної політики до деяких законодавчих актів, що зрівнють батьків у праві на неповний робочий час.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики України.

Йдеться про проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо надання додаткових гарантій, пов’язаних із поєднанням сімейних і трудових обов’язків)».

Згідно з пропонованими змінами до закону «Про відпустки» та Кодексу законів про працю, на батька поширюється право на неповний робочий час та скорочену тривалість робочого часу за рахунок роботодавця. 

Нині стаття 51 Кодексів законів про працю дозволяє користуватися таким правом лише жінкам:

«​Скорочена тривалість робочого часу може встановлюватись за рахунок власних коштів на підприємствах і в організаціях для жінок, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю».

Законопроект створений, аби забезпечити соціальні гарантії без дискримінації за ознакою статі.

У Мінсоцполітики вважають, що внесенння таких змін забезпечить рівні умови та можливості для виконання батьками своїх обов'язків щодо виховання та довгляду за дітьми.

23 серпня ряд змінив правила перетину кордону особами, які не досягли 16-річного віку, зокрема дозволив виїзд дитини закордон з одним із батьків без згоди іншого строком до одного місяця.

У Таїланді батько-одинак Чатчай Панутхай прийшов на шкільне свято у сукні, аби його сини змогли відсвяткувати День матері разом зі своїми однокласниками.

Поділитись: