Війна

Уряд відмовляється обмінюватись даними із бойовиками щодо зниклих безвісти – звіт ООН

15 березня, 2017 16:00
Війна/Уряд відмовляється обмінюватись даними із бойовиками щодо зниклих безвісти – звіт ООН
Зберегти
Вигляд
Управління верховного комісара ООН з прав людини закликає уряд України узгодити процес обміну даними із представниками самоназваних «ЛНР» і «ДНР» щодо зниклих безвісти на Донбасі.

Управління верховного комісара ООН з прав людини закликає уряд України узгодити процес обміну даними із представниками самоназваних «ЛНР» і «ДНР» щодо зниклих безвісти на Донбасі.

Про це йдеться у 17-му звіті Управління верховного комісара ООН щодо порушення прав людини на сході України.

Представники ООН з прав людини мають підстави вважати, що більшість із зниклих безвісти – мертві, і їхні тіла необхідно розшукувати та ідентифікувати.

У зв’язку з цим, УВКПЛ задоволена прогресом, досягнутим у розробці відповідного законодавства і наполегливо закликає уряд України прискорити процес прийняття. Представники ООН з прав людини також вважають, що систематичний обмін даними судово-медичних експертиз, враховуючи зразки ДНК, між урядом України та представниками самоназваних «ЛНР» і «ДНР» допоміг би встановити долю багатьох зниклих безвісти.

«УВКПЛ, однак, зазначає, що уряд України не вважає себе зобов’язаним обмінюватися із озброєними групами інформацією щодо зниклих безвісти осіб, попри застосовні норми звичаєвого міжнародного гуманітарного права, які встановлюють, що кожна сторона конфлікту повинна вживати усіх можливих заходів щодо встановлення місцяперебування осіб, визнаних зниклими безвісти, враховуючи протилежну сторону, та повідомляти членів сімей про будь-які дані про долю їхніх рідних», – йдеться у тексті звіту.

Крім того, зауважується, що упродовж звітного періоду досягнуто певного прогресу в напрямку ідентифікації людських останків по обидві сторони лінії зіткнення.

«Наприклад, одне із трьох тіл, знайдених в Лутугинському районі (Луганська область) в жовтні 2016 року, попередньо ідентифіковано як прибічника озброєних груп, якого, за повідомленнями, було затримано Збройними Силами України в серпні 2014 році. Особу чоловіка, чий розкладений труп знайдено в Краснолиманському районі (Донецька область) у вересні 2016 року, встановлено шляхом проведення аналізу ДНК; як повідомлялося, чоловіка зупинили на контрольно-пропускному пункті озброєних груп у червні 2014 року», – звітують представники ООН з прав людини.

Вказується, що точні обставини смерті цих людей не відомі, але наявні дані свідчать про те, що їх вбили.

У тексті звіту також повідомляється, що станом на лютий 2017 року СБУ повідомила про 486 осіб (як цивільних, так і військових; 40 жінок і 446 чоловіків), зниклих безвісти в зоні конфлікту; відкрита база даних Національної поліції України налічує 1336 зниклих безвісти осіб (214 жінок і 1122 чоловіків. Станом на лютий 2017 року в самоназваній «ДНР» зафіксовано 465 осіб, зниклих безвісти, 23 з яких також є у списку СБУ; тоді, як в «ЛНР» повідомляли про 573 зниклих безвісти осіб станом на червень 2016 року.

Дивіться і читайте повну версію інтерв'ю голови Моніторингової місії ООН з прав людини Фіони Фрейзер о 20:00 на сайті Громадського.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини