Кабінет міністрів України вніс зміни до програми призначення субсидій.

Кабінет міністрів України вніс зміни до програми призначення субсидій.

Про це йдеться на сайті Кабміну.

Так, з наступного опалювального сезону субсидією не зможуть скористатися ті, хто приховує статки, має великі будинки чи квартири або має тіньову зайнятість.

Зокрема, відтепер субсидію не призначатимуть, якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше 5 років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення.

Крім того доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, необхідно буде вказувати у деклараціях про доходи — у графі «інші доходи».

Також субсидія не діятиме, якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку  — 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі.

Особам працездатного віку, які претендують на субсидію, але не реєструються як безробітні, оскільки працюють без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматично  рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми — 5286 гривень. Тим, хто є безробітним, слід буде стати на облік до центру зайнятості.

З 1 травня соціальна норма на газове опалення становитиме 4,5 куб.м на 1 кв.м площі, електроопалення — 30 кВт.год на 1 кв.м площі.

При призначені субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30%.

Переселенці зможуть оформити субсидію без договору оренди житла на підставі заяви та декларації, з вказанням складу домогосподарства.

Відтепер об’єднані територіальні громади мають право приймати від громадян документи для оформлення  субсидії для передачі їх органам соцзахисту населення, що спрощує процедуру отримання субсидій.

Уряд також проведе преміювання домогосподарств за економію ресурсів за підсумками опалювального сезону, що завершився.

Нагадаємо, у березні в Україні запустили реєстр отримувачів субсидій.

Поділитись: