Секретаріат Кабінету міністрів України спільно з Програмою розвитку ООН (ПРООН) проведення тренінгів з електронного декларування для заступників міністрів та керівників центральних органів виконавчої влади.

Про це повідомила прес-служба українського уряду з посиланням на міністра Кабінету міністрів Олександра Саєнка.

Як зазначається, учасникам тренінгів були надані методичні та практичні рекомендації, а також відповіді на питання, що виникли в ході тестового заповнення декларацій.

Відповідно до закону «Про запобігання корупції» протягом 60 днів після запуску системи електронного декларування декларацію мають подати особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

«Це близько 50 тисяч чиновників, серед яких президент, прем'єр-міністр, члени уряду, народні депутати України, заступники міністрів, керівники центральних органів виконавчої влади та їх заступники», - повідомили у Кабміні.

Всі інші державні службовці почнуть заповнювати електронні декларації з 1 січня 2017 року.

Нагадаємо, 12 серпня Держслужба спеціального зв'язку відмовила в атестації електронного декларування. 

13 серпня Держспецзв’язку передала НАЗК «засекречені» зауваження щодо електронних декларацій

Попри це, 15 серпня система була запущена, повідомила голова НАЗК і того ж дня НАЗК прийняло перші електронні декларації.

В свою чергу, керівництво Програми розвитку ООН в Україні вимагає від Держспецзв’язку і Національного агентства з питань запобігання корупції опублікувати дані щодо анонсованих технічних проблем із системою електронного декларування.

Напередодні Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації заявила про неможливість проведення державної експертизи для сертифікації комплексної системи захисту інформації електронного реєстру посадовців і виступає за перевірку ситуації навколо запуску декларування Службою безпеки України та Генеральною прокуратурою.

У представництві ЄС в Україні заявили, що запуск е-декларування без сертифікації є беззмістовним.

Раніше в Адміністрації президента повідомили, що е-декларування повноцінно запрацює з вересня.

Держреєстр е-декларування проатестують до кінця серпня, запевнила голова НАЗК Наталія Корчак.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile