Політика

Уряд Британії виступає проти референдуму за незалежність Шотландії

27 лютого, 2017 20:17
Політика/Уряд Британії виступає проти референдуму за незалежність Шотландії
Зберегти
Вигляд
Британський уряд впевнений, що новий референдум за незалежність Шотландії несе загрозу зайвої невизначеності та розбрату

Новий референдум за незалежність Шотландії несе загрозу зайвої невизначеності та розбрату — з такою заявою виступив речник уряду Великої Британії, підтверджуючи позицію прем’єрки Терези Мей про непотрібність такого заходу. Про це повідомляє Reuters.

Цей коментар був зроблений у відповідь на повідомлення у медіа від шотландських націоналістів, які готуються вимагати референдум про незалежність.

Націоналісти хочуть провести його вже в найближчі місяці, щоб він збігався з механізмом виходу держави з Європейського союзу.

«Питання не в тому, чи має відбутися другий референдум, а в тому, чи він взагалі має відбутися, і чітка відповідь — ні. Новий референдум несе загрозу зайвої невизначеності та розбрату», — заявив речник уряду.

Шотландія відмовились від незалежності під час референдуму у 2014 році — тоді прихильники цієї ідеї набрали майже на 10% менше за її супротивників. Проте під час голосування за вихід з Євросоюзу позиція сильно змінилася — більшість шотландців виступила за те, щоб залишитись у блоці.

Джерела, знайомі з ситуацією, повідомили Reuters, що уряд автономної Шотландії, очолюваний соціал-демократичною Шотландською національною партією, впевнений у перемозі на референдумі за незалежність.

Проте в центральному уряді Великої Британії такі прогнози сприймають негативно.

«Рішення перебувати у Великій Британії було обрано шотландським народом у 2014 році, і є всі докази того, що люди в Шотландії не захочуть нового референдуму», — запевнив речник уряду.

Раніше повідомлялося, що прем’єр-міністерка Шотландії Нікола Стерджен оприлюднила законопроект про проведення референдуму щодо виходу зі складу Великобританії.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини