На засіданні Кабінету міністрів України 19 жовтня ухвалили рішення про виділення додаткових 100 мільйонів гривень на програму пільгового кредитування «теплі кредити».

Зазначається, що таким чином в уряді намагаються компенсувати для населення додаткові витрати, спричинені підвищенням цін на газ для населення.

«На урядову програму «теплих кредитів» додатково виділено 100 млн грн. Це дасть змогу українцям отримати безповоротну допомогу від уряду на енергомодернізацію житла: заміну котлів, утеплення, встановлення лічильників», — повідомили в уряді.

Зазначимо, що кошти на фінансування «теплих кредитів» у 2018 році закінчились ще наприкінці літа. Так, 30 серпня стало відомо, що українці використали всі передбачені бюджетом на 2018 рік кошти на «теплі» кредити. Таким чином, програма «теплих» кредитів тимчасово призупинилась.

Програма «теплих кредитів» передбачає отримання з бюджету компенсації частини кредиту, взятого на утеплення будинків, купівлю негазових котлів та запровадження інших енергоефективних заходів.

Раніше зазначалось, що уряд не планує збільшувати фінансування програми «теплих кредитів» попри високий попит.

На засіданні уряду 19 жовтня ухвалили рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5%. Відтак, з 1 листопада вартість газу для населення складе 8550 гривень за тисячу кубометрів.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile