Життя

Уряд не планує суттєво скорочувати працівників податкової та митної служб — Мінфін

Інтерфакс-Україна
Життя/Уряд не планує суттєво скорочувати працівників податкової та митної служб — Мінфін
Зберегти
Вигляд
У ході реформи Державної фіскальної служби та її розділення на податкову та митну служби, уряд не ставить за мету суттєво скоротити кількість працівників, що працюють у цих держустановах.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова у інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Є дві цілі: максимально електронізувати всі послуги та в межах виділеного фонду збільшити заробітні плати. Вони мають бути гідними, щоби люди працювали чесно», — повідомила Маркарова.

За її словами, наступного року 10% коштів, отриманих від перевиконання планів на митниці будуть спрямовувати на закупівлю спеціальних сканерів, встановлення яких дозволить скоротити кількість штатних працівників.

«Але скорочення просто заради скорочення не має сенсу», — додала міністерка.

Водночас, вона зазначила, що протягом першого кварталу 2019 року ДФС працюватиме у звичному режимі, проте водночас спеціальна група юристів готуватиме розділення служби на податкову та митну.

Нагадаємо, що на засіданні уряду 18 грудня ухвалили рішення розділити Державну фіскальну службу на два окремих державних органи: митну та податкову служби.

Державна фіскальна служба була створена у 2014 році як правонаступник Міністерства доходів і зборів України. Вона відповідальна за податковий та митний напрям. У часи президентства Віктора Януковича, Міністерство доходів і зборів підозрювали у створенні централізованих схем з ухилення від оподаткування та відмивання коштів, а також «торгівлі» податковими кредитами з податку на додану вартість, які завдали збитків державі на мільярди гривень.

Пов`язані новини