Життя

Уряд переніс обов’язкове позначення латиницею одиниць виміру на упаковках продуктів на 2021 рік

Мінекономіки
Життя/Уряд переніс обов’язкове позначення латиницею одиниць виміру на упаковках продуктів на 2021 рік
Зберегти
Вигляд
У Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України повідомили, що відклали запровадження обов’язкового маркування одиниць виміру харчових продуктів та ліків буквами латинського та грецького алфавітів до 2021 року.

Відповідне рішення затвердили та направили на узгодження Міністерству юстиції. Воно набуде чинності після офіційної реєстрації в урядових ЗМІ.

Зазначається, що в рамках угоди про асоціацію, Україна зобов’язалася маркувати одиниці виміру (літри, кілограми, грами, метри тощо) харчових продуктів та лікарських засобів буквами латинського та грецького алфавітів. Відповідні норми мали набути чинності з 1 січня 2019 року.

«Для поступового переходу бізнесу, зокрема виробників ліків, ми передбачали перехідний період для маркування латинськими літерами. Він мав завершитись 1 січня 2019 року. Але ми отримали численні звернення — від бізнес-асоціацій та асоціацій виробників медичних виробів — щодо необхідності продовження перехідного періоду», — повідомила радниця міністра економічного розвитку Роксолана Підласа.

Нагадаємо, 6 грудня Рада ухвалила закон, яким запроваджуються нові правила маркування продуктів та їхньої реклами.

Законом передбачаються нові правила маркування інформації про харчовий продукт на упаковці. Зокрема, виробники вже не зможуть писати склад продукту дрібним шрифтом (шрифт буде збільшено), а також будуть зобов’язані окремо виділяти у складі алергени.

Пов`язані новини