Економіка / Бізнес

Уряд погодився залагодити податкову суперечку з одним із найбільших тютюнових виробників у світі

Інтерфакс-Україна
Економіка/Бізнес/Уряд погодився залагодити податкову суперечку з одним із найбільших тютюнових виробників у світі
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів України ухвалив рішення укласти мирову угоду з групою компаній Philip Morris у суперечці щодо накладання штрафу розміром 635 мільйонів гривень.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 5 грудня, на якому також уповноважили виконувача обов’язків голови Державної фіскальної служби Олександра Власова підписати цю угоду з Philip Morris та її «дочкою» в Україні.

Зазначається, що мирову угоду укладуть у суперечці між ДФС та Philip Morris, яка почалась у березні 2015 року. Тоді компанія ввезла в Україну сировину для виробництва сигарет у режимі переробки (тобто, така сировина ввозиться на територію України без сплати податків та мит, перероблюється у сигарети та надалі вивозиться з України в інші країни).

Компанія тоді отримала право на здійснення таких операцій та всі дозвільні документи, водночас після завершення переробки сировини, головне управління ДФС у Харківській області провело позапланову перевірку компанії. За результатами цієї перевірки на компанію наклали штраф у розмірі 635,3 мільйона гривень. Philip Morris оскаржили накладання штрафу у суді.

Після підписання мирової угоди суперечку буде завершено, а штраф скасують.

Зазначимо, що Philip Morris — одна з найбільших у світі компаній з виготовлення тютюнової продукції та один з найбільших в Україні платників податків. Компанія продає свою продукцію у 180 країнах світу, а її заводи розташовані у 20 країнах світу (в тому числі в Україні).

Більше про:
# тютюн
# Кабмін
Пов`язані новини