Кабінет міністрів України планує винести на голосування до парламенту законопроєкт, яким запровадить обов'язкову сплату податків компаніями, які отримали ліцензію на видобуток нафти та газу, але не проводять жодної діяльності з видобутку.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

За його розрахунками, в Україні близько 80 таких «сплячих» родовищ, ліцензії на які видали, але фактичного видобутку там не відбувається.

«Але вони «сплять», бо через корупцію їх колись уже привласнили окремі товариші, які роками чекають, поки до влади прийдуть «свої», — повідомив Гончарук.

Зокрема, у разі, якщо ліцензію на видобуток газу чи нафти видали 3 та більше років тому, однак власник такої ліцензії не використовує її, то з нього стягуватимуть податок за видобуток. Розмір податку залежатиме від розміру родовища та дати видачі дозволу.

«Такий досвід уже успішно працює в США, Великій Британії, Норвегії, Хорватії та в деяких інших країнах. А от в Україні поки що 30% від усіх виданих спецдозволів на користування нафтогазоносними надрами - «сплячі». Ця історія піде в минуле», — повідомив прем'єр-міністр.

Окрім цього в уряді розробили низку змін до законів, які мають спростити діяльність інвесторів у сфері видобутку газу та нафти, а 6 грудня в Україні презентують «Інвестиційний атлас надрокористувача», у якому потенційний інвестор зможе знайти готові для використання надра.

Зазначимо, що за 11 місяців 2019 року Україна зменшила обсяги видобутку газу на 1,1%.

Поділитись: