Економіка / Бізнес

Уряд пропонує спростити транзит товарів через Україну

Мінфін
Економіка/Бізнес/Уряд пропонує спростити транзит товарів через Україну
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів України зареєстрував законопроект, яким пропонує спростити митні формальності при здійсненні транзиту товарів територією України.

Відповідним законопроектом передбачається, що митне законодавство України наблизиться до норм, що діють в ЄС, що значно спростить перетин Українського кордону для перевізників-транзитерів.

«Законопроект є важливим для України, адже дозволить застосовувати європейські транзитні правила, що дасть можливість підприємствам використовувати єдину митну декларацію та єдину гарантію для переміщення товарів від свого складу до складу контрагента», — повідомив заступник міністра фінансів України Сергій Верланов.

Для того, аби дані зміни набули чинності їх має підтримати більшість депутатів Верховної Ради та підписати президент.

Раніше у Мінфіні повідомляли, що запроваджують єдиний рахунок для всіх митних платежів. Раніше у кожної митниці був власний рахунок, на який потрібно було платити податки та збори.

Нагадаємо, що на засіданні уряду 18 грудня ухвалили рішення розділити Державну фіскальну службу на два окремих державних органи: митну та податкову служби.

Державна фіскальна служба була створена у 2014 році як правонаступник Міністерства доходів і зборів України. Вона відповідальна за податковий та митний напрям. У часи президентства Віктора Януковича, Міністерство доходів і зборів підозрювали у створенні централізованих схем з ухилення від оподаткування та відмивання коштів, а також «торгівлі» податковими кредитами з податку на додану вартість, які завдали збитків державі на мільярди гривень.

Пов`язані новини