Кабінет міністрів України пропонує знизити обсяг доходів державного бюджету у загальність структурі економіки з 26% до 24%.

Такі дані закладені в проєкті закону про державний бюджет на 2020 рік, передає Міністерство фінансів.

Загальні доходи державного бюджету у 2020 році, відповідно до опублікованого законопроєкту до першого читання, мають скласти 1079 мільярдів гривень. Це складе 24% від запланованого валового внутрішнього продукту за 2020 рік.

Зазначимо, що загалом частка держави в економіці України є більшою через те, що у доходах держбюджету не враховані позабюджетні фінанси, зокрема Пенсійного фонду та державних компаній. Загальна частка держави в економіці України складає близько 40%. Відповідно до економічної теорії, оптимальним вважається значення близьке до 37%.

Утім, в уряді наголосили, що проєкт бюджету, який внесли до Ради, складено на економічному прогнозі попереднього уряду. Також бюджет не враховує всіх запланованих реформ, які Кабмін планує провести, зокрема земельної. Тому остаточні цифри щодо доходів, курсу валют, дефіциту та іншого будуть відомі до розгляду документу депутатами в другому читанні, яке має відбутися до 2 листопада.

Близько 40% бюджету на наступний рік планують витратити на державні борги.

Зазначимо, що законопроєкт про державний бюджет на наступний рік складає Міністерство фінансів, потім його виносять на розгляд уряду, який має підтвердити цей документ та внести до Верховної Ради у вигляді законопроєкт.

У Раді бюджет, на відміну від інших законопроєкт, розглядять трьома читаннями: між першим і другим до нього можуть вносити поправки. Бюджет стає законом після того, як за нього проголосують депутати після третього читання, а законопроєкт підпишуть спікер та президент і опублікують в офіційній пресі уряду.

Поділитись: