Політика

Уряд Шотландії сподівається на успіх референдуму за незалежність

28 лютого, 2017 18:02
Політика/Уряд Шотландії сподівається на успіх референдуму за незалежність
Зберегти
Вигляд
lead
Очільниця шотландської адміністрації Нікола Стерджен не вперше заявляє про можливість повторного голосування, якщо Велика Британія вдасться до «жорсткого» виходу з ЄС.

Непримиренність уряду Великої Британії щодо виходу з Євросоюзу може призвести до повторного референдуму за незалежність Шотландії — про це заявила шотландська перша міністерка Нікола Стерджен, передає Reuters.

Обрана після невдалого референдуму за незалежність очільниця шотландської адміністрації Стерджен не вперше заявляє про можливість повторного голосування, якщо Велика Британія вдасться до «жорсткого» виходу з ЄС, який обріже можливості доступу до єдиного ринку і вільний рух робочої сили.

«Якщо відбудеться референдум за незалежність, то не через несумлінність шотландського уряду, а через непримиренність британського уряду», — сказала Стерджен.

Уряд у Единбурзі запропонував угоду, за якою Шотландія залишиться у складі єдиного ринку ЄС, у той час як інші частини Великої Британії його покинуть. Прем’єр-міністерка Тереза Мей на це заявила, що воліє досягти у питанні виходу з ЄС одностайності всієї держави.

Единбург підготував законодавчу базу для нового референдуму ще в жовтні минулого року, і голосування може відбутися через місяць після старту процесу виходу Великої Британії з ЄС. На переконання Стерджен, політичний пейзаж Шотландії дуже змінився завдяки «Брекзиту», а тому новий референдум за незалежність може мати позитивний результат.

Зазначається, що загроза нового референдуму ускладнює стратегію «Брекзиту», яка і без шотландського сепаратизму виявилась найскладнішою від часів Другої світової війни. Якщо уряд Мей заблокує референдум, виникне конституційна криза, здатна призвести до повного розпаду Великої Британії.

Члени парламенту Шотландії скаржились, що їхні переконання в Лондоні не сприймають серйозно, не зважаючи на твердження Мей про врахування думок всіх частин Великої Британії стосовно виходу держави з ЄС.

«Ми продовжуємо шукати компроміс із британським урядом — хоча ми й досі не бачили жодних доказів його бажання компромісу. Ніколи не пізно для британського уряду змінити курс, але час стікає», — підкреслила перша міністерка Шотландії Стерджен.

Раніше повідомлялося, що уряд Великої Британії виступає проти референдуму за незалежність Шотландії.

Нагадаємо, прем’єр-міністерка Шотландії Нікола Стерджен оприлюднила законопроект щодо проведення референдуму стосовно виходу зі складу Великобританії.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини