Економіка / Бізнес

Уряд схвалив новий закон про охорону прав інтелектуальної власності

Кабмін
Економіка/Бізнес/Уряд схвалив новий закон про охорону прав інтелектуальної власності
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів України схвалив та направив на розгляд парламенту законопроект щодо захисту прав на винаходи, корисні моделі, промислові зразки та торговельні марки.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 5 грудня.

Зокрема, даним законопроектом передбачено низку змін до правил реєстрації патентів, а також запровадження процедури оскарження патентів.

«Запропонована законопроектом модель охорони корисних моделей передбачає можливість швидко отримати патент на корисну модель; можливість швидкого припинення активності недобросовісних власників (так званих «троллінгових» патентів), а також — можливість визнання недійсними прав на корисну модель через звернення до Апеляційної палати при Мінекономрозвитку», — повідомляють у прес-службі уряду.

Крім цього, законопроектом передбачається запровадження нових процедур для реєстрації прав інтелектуальної власності, а також зміну типу охоронного документа — з патенту на свідоцтво.

«Для торговельних марок законопроект передбачає подання заявки на реєстрацію в електронній формі, уточнює підстави для відмови у реєстрації або визнання реєстрації недійсною, а також передбачає можливість реєстрації колективної торговельної марки», — повідомляють в уряді.

Раніше уряд створив Раду з питань захисту інтелектуальної власності, яка здійснюватиме координацію процесів щодо функціонування і розвитку системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні.

Пов`язані новини