Кабінет міністрів України схвалив та направив на розгляд парламенту законопроект щодо захисту прав на винаходи, корисні моделі, промислові зразки та торговельні марки.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 5 грудня.

Зокрема, даним законопроектом передбачено низку змін до правил реєстрації патентів, а також запровадження процедури оскарження патентів.

«Запропонована законопроектом модель охорони корисних моделей передбачає можливість швидко отримати патент на корисну модель; можливість швидкого припинення активності недобросовісних власників (так званих «троллінгових» патентів), а також — можливість визнання недійсними прав на корисну модель через звернення до Апеляційної палати при Мінекономрозвитку», — повідомляють у прес-службі уряду.

Крім цього, законопроектом передбачається запровадження нових процедур для реєстрації прав інтелектуальної власності, а також зміну типу охоронного документа — з патенту на свідоцтво.

«Для торговельних марок законопроект передбачає подання заявки на реєстрацію в електронній формі, уточнює підстави для відмови у реєстрації або визнання реєстрації недійсною, а також передбачає можливість реєстрації колективної торговельної марки», — повідомляють в уряді.

Раніше уряд створив Раду з питань захисту інтелектуальної власності, яка здійснюватиме координацію процесів щодо функціонування і розвитку системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні.

Поділитись: