Кабінет міністрів України затвердив положення про утворення Державної податкової служби та Державної митної служби. Ці рішення необхідні для оголошення конкурсів на посаду голів нових відомств.

Зазначається, що положення ухвалили з доопрацюваннями, адже у представників парламенту, які були присутні під час затвердження положень, виникла низка запитань щодо ключових функцій нових служб.

«Реформа ДФС — це наше завдання перед сумлінним бізнесом. Поділ створить підґрунтя для демілітаризації податкових органів, покращить якість сервісів, які надаються платникам податків, підвищить прозорість та підзвітність роботи податкових та митних органів. При цьому наше завдання провести реформу ДФС непомітно та безболісно для бізнесу», — повідомив заступник міністра фінансів України Сергій Верланом, передає прес-служба Мінфіну.

18 грудня 2018 року уряд ухвалив рішення про розділення ДФС на 2 окремих органи — митну та податкову служби.

Державна фіскальна служба була створена у 2014 році як правонаступник Міністерства доходів і зборів України. Вона відповідальна за податковий та митний напрям. У часи президентства Віктора Януковича, Міністерство доходів і зборів підозрювали у створенні централізованих схем з ухилення від оподаткування та відмивання коштів, а також «торгівлі» податковими кредитами з податку на додану вартість, які завдали збитків державі на мільярди гривень.

Раніше повідомлялось, що ДФС планують розділити на три окремі державні органи, які будуть, відповідно, адмініструвати податки, адмініструвати митні платежі та здійснювати розслідування фінансових злочинів.

Поділитись: