ОНОВЛЕНО 14.02: У Міністерстві внутрішніх справ України повідомили Громадському, що відповідне рішення про скасування екологічного сертифіката для розмитнення авто на єврономерах уряд не ухвалив, проте дане питання наразі знаходиться на розгляді відповідного урядового комітету. Остаточне скасування екологічного сертифіката може відбутися не раніше 20 лютого, якщо уряд ухвалить відповідне рішення.

Кабінет міністрів України може тимчасово скасувати обов'язкову екологічну сертифікацію автомобілів на єврономерах. Замість неї достатньо буде екологічного сертифіката країни, з якої таке авто ввезено.

Відповідну постанову уряд ухвалив 13 лютого 2019 року.

Зазначається, що отримання сертифікату є обов’язковим для завершення процедури розмитнення автомобіля. Проте дана процедура є тривалою, адже вимагає підтвердження відповідності кожного автомобіля екологічним стандартам України.

В уряді необхідність отримання такого сертифікату тимчасово скасували. Скасування діятиме протягом 180 днів з дня набуття чинності нового закону про розмитнення «євроблях», тобто до кінця травня 2019 року.

Нагадаємо, що 22 лютого 2019 року спливає термін пільгового періоду застосування ставки акцизного податку (коефіцієнт 0,5) для митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією.

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект, яким пропонують продовжити пільговий період розмитнення авто на єврономерах до 23 травня 2019 року. Протягом пільгового періоду вартість розмитнення авто зменшена вдвічі.

Раніше в ДФС повідомляли, що в Україні щодня розмитнюють понад 2,7 тисячі авто. Також там очікували, що держава отримає 10 мільярдів гривень від розмитнення «євроблях».

Також в Державній фіскальній службі зазначали, що в середньому бюджет отримував 65,8 тисяч гривень доходу від розмитнення однієї «євробляхи».

Нагадаємо, 23 листопада президент України Петро Порошенко підписав закон, який спрощує процедуру розмитнення автівок, зокрема з європейськими номерами, та закон, який підвищує відповідальність за порушення правил розмитнення автомобілів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нові протести «євробляхарів»: вимагають, щоб вартість розмитнення не залежала від віку авто 

Раніше повідомлялось, що протягом 2017 року до України ввезли 965,3 тисяч автомобілів на єврономерах.

Поділитись: